Francuski regulator umieszcza rozporządzenie ICO na liście priorytetów na 2018 rok

Reklama Phemex

W przeciwieństwie do swoich odpowiedników wagi ciężkiej, takich jak Chiny, Rosja czy nawet USA, rząd francuski wydaje się zmierzać w kierunku regulacji ICO. Plik Ministerstwo Skarbu Francji potwierdził ryzyko związany z ICO ale twierdzi, że taka sytuacja uzasadnia potrzebę ram regulacyjnych, które mogą zrównoważyć innowacje i toksyczne inwestycje.

Francuzi omawiają ICO w swoim rocznym raporcie w parlamencie

Gdy Robert Ophèle, Prezes Autorité des Marchés Financier (AMF), który jako ostatni przedstawił raport roczny AMF za 2017 r. Komisji Finansów Zgromadzenia Narodowego, skorzystał z okazji, aby poruszyć szeroki zakres tematów, w tym m.in. PACT Act i I COS. AMF ogłosiła również priorytet na 2018 rok;

„… Nadal zastanawiać się nad zmianami ram regulacyjnych w obliczu nowych ofert, w szczególności początkowych ofert monet (ICO), oraz promować na szczeblu europejskim podejście francuskiego regulatora do innowacji”.

Według Raport roczny AMF, agencja podjęła „dokładną” pracę nad blockchainem i ICO;

„… Ta praca – która zaowocowała w szczególności konsultacjami publicznymi AMF pod koniec 2017 r. W sprawie różnych opcji zarządzania dla ICO – ma na celu zmianę francuskich ram regulacyjnych i zasilenie europejskich i międzynarodowych grup roboczych zajmujących się tymi tematami. ”

„Równolegle, biorąc pod uwagę, że pewne formy ICO mogą w przyszłości stanowić alternatywny sposób finansowania segmentu gospodarki w powiązaniu z technologią blockchain, AMF uruchomił program wsparcia i badań ICO. Nazywa JEDNOROŻEC (Węzeł uniwersalny do badań ICO & Network), program ten ma na celu zapewnienie właścicielom projektów ram dla rozwoju ich działalności oraz zapewnienie ochrony graczy i inwestorów, którzy chcą w nim uczestniczyć ”.

„AMF postawiła sobie również za cel zachęcanie do badań akademickich na ten temat. Jednocześnie we współpracy z ACPR, przeprowadził również kampanie uświadamiające w celu zidentyfikowania ryzyko związane z tego typu inwestycjami lub inwestycjami w bitcoiny dla niczego niepodejrzewających klientów ”.

Przeczytaj też: Wioska Nishiawakura, aby uruchomić pierwsze w Japonii miejskie ICO

Francuski raport roczny potwierdzający odpowiedzi na dokumenty konsultacyjne ICO

Konsultacje dotyczące regulowania ICO zostały rozpoczęte przez AMF w zeszłym roku w październiku 2017 r., Wyjaśniając porządek dzienny tego francuskiego rządu, który publicznie wyraził zainteresowanie staniem się jurysdykcją preferencji ICO. W marcu raport we francuskich mediach ogłosił, że Francja stara się zostać „la Capitale des ICO.”

Dokument konsultacyjny miał na celu wyjaśnienie sposobu, w jaki Francja może lepiej regulować ICO. W dokumencie konsultacyjnym AMF przedstawił trzy opcje. Po pierwsze, regulator zasugerował opracowanie pewnych najlepszych praktyk, do których mieliby się stosować uczestnicy rynku. Po drugie, plik AMF zaproponował rozszerzenie zakresu obowiązującego rozporządzenia o traktowanie ICO jako publicznych ofert papierów wartościowych. Po trzecie, AMF zaproponował opracowanie konkretnego i dostosowanego modelu regulacyjnego wraz z uruchomieniem licencji.


Łącznie AMF otrzymała 82 odpowiedzi. Większość respondentów opowiedziała się za określonymi i dostosowanymi ramami regulacyjnymi oraz za fakultatywnym wprowadzeniem tego nowego rozporządzenia.

Respondenci jednogłośnie uznali, że dokument informacyjny jest niezbędny do informowania kupujących o tokenach i powinien zawierać co najmniej, Informacja on: Projekt związany z ICO i jego postęp; Prawa nadane przez tokeny i sposób księgowania środków zebranych podczas ICO.

Dla prawie wszystkich respondentów dokument ten oznaczał również, że powinien pozwolić na identyfikację podmiotu prawnego odpowiedzialnego za ofertę, jej menadżerów i założycieli oraz ich kompetencji. Ponadto mógłby być przedmiotem akceptacji udzielonej przez AMF lub instytucję celową.

Francuzi zmierzają w kierunku, który może uczynić z nich światową stolicę ICO lub, jak mówią Francuzi „la Capitale des ICO”. Jeśli francuski będzie w stanie regulować ten rynek ICO, może to stanowić przykład dla reszty świata.  

Czy kolejne projekty tokenowe na całym świecie będą szukać w Paryżu kolejnego ICO? Daj nam znać swoje opinie na ten temat.  

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector