G20 akceptuje zalecenie Rady Stabilności Finansowej dotyczące aktywów kryptograficznych

Reklama Phemex

Ministrowie finansów G20 & Spotkanie prezesów banków centralnych, które odbyło się w weekend 22 lipca 2018 r. W Argentynie, powtórzyło sugestię Rady Stabilności Finansowej, że chociaż aktywa kryptograficzne nie stanowią obecnie globalnego ryzyka dla stabilności finansowej, organ globalny nadal pozostaje czujny. To samo zostało przekazane w oficjalny komunikat spotkania, które spotkało się w celu omówienia „przyszłości pracy, infrastruktury dla rozwoju i zrównoważonej przyszłości żywności”.

Komentarze G20 ważne dla zasobów kryptograficznych

Komentarze G20 na temat kryptowalut są ważne, ponieważ forum jest platformą współpracy finansowej i gospodarczej i jest reprezentowane przez kraje, których członkowie reprezentują 85% światowej produkcji gospodarczej, dwie trzecie populacji i 75% handlu międzynarodowego. Ponieważ większość krajów członkowskich nadal rozważa regulacje i dynamikę aktywów kryptograficznych, podjęto decyzję Forum G20 mógłby zostawić mapę drogową dla krajów członkowskich i innych osób do naśladowania.

Wnioskując, że aktywa kryptograficzne nie miały kluczowych atrybutów suwerennych walut, nie stanowią one zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, ale chcą zachować czujność. Forum stwierdziło również, że z niecierpliwością oczekuje na prace FSB w zakresie monitorowania potencjalnego ryzyka związanego z aktywami kryptograficznymi. Powtórzyła również swoje marcowe uwagi dotyczące wdrożenia Grupa Zadaniowa Działania Finansowego (FATF) dla aktywów kryptograficznych, a także zwrócił się do FATF o wyjaśnienie, w jaki sposób jej standardy mają zastosowanie do aktywów kryptograficznych. Oficjalne oświadczenie z komunikatu brzmiało następująco,

„Innowacje technologiczne, w tym te leżące u podstaw aktywów kryptograficznych, mogą przynieść znaczne korzyści systemowi finansowemu i całej gospodarce. Zasoby kryptograficzne poruszają jednak kwestie związane z ochroną konsumentów i inwestorów, integralnością rynku, uchylaniem się od opodatkowania, praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Aktywa kryptograficzne nie mają kluczowych atrybutów suwerennych walut.

Chociaż aktywa kryptograficzne nie stanowią obecnie globalnego zagrożenia dla stabilności finansowej, pozostajemy czujni.

Z zadowoleniem przyjmujemy aktualizacje dostarczane przez FSB i SSB i czekamy na ich dalsze prace w celu monitorowania potencjalnego ryzyka związanego z krypto-aktywami oraz oceny odpowiedzi wielostronnych w razie potrzeby. Podtrzymujemy nasze marcowe zobowiązania związane z wdrożeniem standardów FATF i prosimy FATF o wyjaśnienie w Października 2018 r jak jej standardy odnoszą się do aktywów kryptograficznych. ”

Przeczytaj także: Regulatorzy G20 tworzą ramy, obserwując banki pod kątem zaangażowania w kryptowaluty

Rola FATF jest ważna, ponieważ globalne organy regulacyjne zachowują czujność i ostrożność w stosunku do aktywów kryptograficznych

W czerwcu 2018 roku, według źródeł japońskiego rządu, Financial Action Task Force (FATF) rozważa wprowadzenie „wiążących zasad” dla giełd kryptowalut. Oznaczałoby to krok w kierunku bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących platform, zgodnie z normami FATF z czerwca 2015 r.

Na posiedzeniu plenarnym, które odbyło się w dniach 27-29 czerwca 2018 r. W Paryżu, FATF powiedział, że aktywnie monitoruje i rozumie, w jaki sposób przestępcy i terroryści mogą wykorzystywać wirtualne waluty / aktywa kryptograficzne do prania wpływów z przestępstwo lub przenieś fundusze na wsparcie terror.

FATF zgodził się zainicjować projekt dotyczący najlepszych praktyk dochodzeniowych związanych z wirtualnymi walutami / kryptowalutami, aby pomóc organom ścigania w świetle rosnącego ryzyka. FATF rozpoczął również przegląd wytycznych i standardów w celu ustalenia, czy konieczne są zmiany w celu wyjaśnienia ich zastosowania do wirtualnych walut / aktywów kryptograficznych i promowania bardziej spójnego podejścia regulacyjnego, biorąc pod uwagę wyniki przeglądu przez FATF różnych krajowych podejść regulacyjnych.


FATF planuje również zorganizować spotkanie międzysesyjne we wrześniu o tym, jak standardy FATF mają zastosowanie do walut wirtualnych / aktywów kryptograficznych.

Ponieważ FATF przygotowuje się do wrześniowego spotkania na temat tego, w jaki sposób standardy FATF mają zastosowanie do wirtualnych walut / aktywów kryptograficznych, jego wynik staje się ważniejszy, ponieważ G20 również będzie go szukał w październiku. Byłoby interesujące, w jaki sposób FATF stosuje swoje standardy do aktywów kryptograficznych i swoich wniosków, ponieważ może to stać się mapą drogową dla krajów na całym świecie do określania swoich przepisów..

Czy FATF będzie w stanie pozytywnie wdrożyć swoje standardy do aktywów kryptograficznych? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map