Indie zataczają pełne koło w legalizacji kryptowalut; Indyjskie startupy Crypto wierzą, że to FUD

Reklama Phemex

Indyjskie Ministerstwo Finansów podobno przeniosło notatkę wzywającą do zakazu kryptowalut w Indiach po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił zakaz w marcu 2020 r. Indyjscy wpływowi kryptowaluty uważają, że rząd powinien skonsultować się z odpowiednimi osobami ze społeczności kryptowalut przed podjęciem decyzji.

Indyjska scena kryptograficzna obraca się o 360 stopni

Jeśli chodzi o adopcję, branża kryptowalut doświadczyła znaczącego trendu wzrostowego. Chociaż te zasoby cyfrowe zostały zalegalizowane w niektórych krajach, kilka innych rządów uważa, że ​​jest to waluta, która toruje drogę do nielegalnych działań. Jednak scena kryptowalut w wielu innych krajach nadal pozostaje niepewna.

Indie, kraj o populacji ponad 1 miliarda ludzi, mogły spowodować wzrost popularności kryptowalut. Podczas gdy status aktywów cyfrowych w kraju był przez wiele lat niepewny, w lipcu ubiegłego roku Subhash Chandra Garg, były sekretarz finansów tego kraju, opracował ustawę nakłaniającą do wprowadzenia zakazu kryptowalut, które zabraniałyby obywatelom Indii wydobywania, trzymania sprzedaży, kupna lub korzystania z kryptowalut w jakikolwiek sposób. Obywatele występujący wbrew prawu mieli zostać ukarani grzywną w wysokości 25 crore oraz 10 lat więzienia.

4 marca 2020 r., Dzień, którego indyjska społeczność kryptowalut oczekiwała, gdy Sąd Najwyższy w tym kraju uchylił zakaz kryptowalut przez Bank Rezerw Indii. Podczas gdy SC zignorował zakaz RBI określający go jako „niekonstytucyjny”, kraj cieszył się z legalizacji kryptowalut.

Najnowszy raport z The Economic Times stwierdza, że ​​indyjskie Ministerstwo Finansów po raz kolejny zaostrza zakaz używania kryptowalut. Urzędnik ujawnił, że propozycja trafi do Sejmu dopiero po rozpatrzeniu jej przez Radę Ministrów Unii. Urzędnik powiedział,

„Notatka została przeniesiona (przez Ministerstwo Finansów) do konsultacji międzyresortowych”.

Podczas gdy społeczność kryptowalut ponownie znalazła się w stanie niepewności, wybitne twarze indyjskiej sceny kryptograficznej badają sprawę. Nischal Shetty, założyciel platformy przejętej przez Binance, WazirX powiedział CoinGape, że status quo w tej sprawie pozostaje niejednoznaczny, ponieważ społeczność oczekuje na dostęp do informacji zawartych w notatce. Shetty zasugerował, że indyjskie Ministerstwo Finansów może pracować nad starym rachunkiem za kryptowaluty lub też pracować nad wprowadzeniem zaktualizowanego rachunku.

Shetty dodany,

„Obecnie Internet and Mobile Association of India (IAMAI) pracuje nad kodeksem postępowania dla firm kryptowalutowych w Indiach. Mamy gotową wersję roboczą i pracujemy nad aktualizacją wytycznych zgodnie ze zmianami technologicznymi, które zaszły w ciągu ostatnich kilku lat ”.

Ponadto zasugerował, że rząd powinien raczej wykorzystywać kryptowaluty jako kilka kont, a transakcje mogą być śledzone w celu identyfikacji przestępców, a nie do zakazywania działalności związanej z kryptowalutami. – Zwalczanie przestępczości i wspieranie innowacji powinny iść w parze – powiedział Shetty.

Współzałożyciel i CEO CoinDCX, Sumit Gupta mówił też o najnowszej aktualizacji z CoinGape. Gupta zasugerował, że społeczność kryptograficzna powinna patrzeć na wiadomości obiektywnym obiektywem, zamiast szerzyć dezinformację i wywoływać panikę. Dalej stwierdził,


„Ufamy i wierzymy, że rząd Indii skonsultuje się z odpowiednimi interesariuszami z indyjskiej społeczności kryptowalut i wysłucha naszych głosów przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Inteligentne i rozsądne przepisy dotyczące kryptowalut są właściwą drogą naprzód, a CoinDCX oraz indyjska społeczność kryptowalut są przygotowane do wspierania otwartego i przejrzystego dialogu z rządem, aby przedstawić naszą argumentację, dlaczego kryptowaluty mają przyszłość w Indiach. ”

Zielony sygnał Sądu Najwyższego skierowany do kryptowalut spowodował, że wiele giełd wkroczyło do tego kraju. Jednak najnowsze wiadomości mogą zagrozić losom tych giełd kryptowalut. Komentując to samo, Gupta podkreślił fakt, że Sąd Najwyższy zniesienie zakazu kryptowalut wzmocnił indyjską gospodarkę, a także branżę kryptowalut w Indiach. On dodał,

„W rezultacie rynki kryptowalut rozkwitły, a my widzieliśmy rekordowe liczby w wolumenach handlu i przyjęciu przez użytkowników kryptowalut po

decyzji, udowadniając swoje mocne strony jako klasy aktywów chroniącej bogactwo indyjskich inwestorów ”.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector