Kluczowi gracze, którzy chcą wykorzystać kryzys na japońskim rynku kryptowalut

Reklama Phemex

Niedawno w sumie pięć japońskich giełd kryptowalut zakończyło swoją działalność w wyniku zacieśnienia pętli giełdowej przez Japonię. Wszystko zaczęło się od hackowania Coincheck na początku tego roku, który skłonił Japońską Agencję Usług Finansowych (FSA) do wystąpienia i zwiększenia nadzoru nad giełdami kryptowalut.

Doprowadziło to do wstrząsu na japońskim rynku kryptowalut, co spowodowało wejście do tej lukratywnej branży wielkich nazwisk, takich jak Line, Monex Group i Yahoo Japan. Przy całkowitej wielkości rynku kryptowalut wynoszącej około 250 miliardów dolarów, nie jest to szokujące dla wszystkich, którzy patrzą na rynek kryptowalut.

Setki firm zainteresowanych prowadzeniem japońskich giełd kryptowalut

Po klęsce Coincheck, FSA wprowadza prawo, które wymaga, aby giełdy kryptowalut rejestrowały się ze skutkiem od kwietnia 2017 r. W świetle tego prawa FSA przeprowadziła inspekcje na miejscu i stwierdziła, że ​​wiele z tych giełd jest pozbawionych ładu korporacyjnego i kontroli wewnętrznej.

Agencja poprosiła operatora o dokonanie wymaganych zmian i dała mu szansę na dobrowolne zamknięcie działalności przed złożeniem przez FSA zamówienia na to samo. Zaostrzone przepisy doprowadziły pięć giełd do wycofania wniosków rejestracyjnych i zamknięcia działalności.

Jednak na rynku jest wielu nowych graczy, którzy mają zamiar ich zastąpić. Podobno zainteresowanie prowadzeniem giełd kryptowalut wyraziło ponad 100 firm.

Jeśli wierzyć źródłom, to popularna aplikacja do czatowania Line i CyberAgent, firma świadcząca usługi internetowe, również biorą udział w wyścigu.

Grupa Monex przygląda się kłopotliwemu Coincheckowi

Od czasu włamania do Coincheck rynek kryptowalut skurczył się, ale zaowocował jedną dobrą rzeczą. Rynek eliminuje teraz złych aktorów, tj. Te giełdy kryptowalut, które nie uważały na aktywa klientów. Wraz z wejściem dużych graczy rynek kryptowalut wkrótce miałby nastąpić kolejny boom.

Jeśli chodzi o prowadzenie giełdy kryptowalut, firmy mogą czerpać duże zyski z opłat transakcyjnych i poszerzać swoją bazę klientów.

Monex Group, firma świadcząca usługi finansowe założona w 1999 roku, negocjuje obecnie transakcję przejęcia, która jest na końcowym etapie. Umowa, która ma obejmować kilka miliardów jenów, najprawdopodobniej zostanie ogłoszona w tym tygodniu.  

Po włamaniu FSA jeszcze nie zdecydowała się na rejestrację Coincheck, ponieważ organ nadzoru finansowego poprosił giełdę o ulepszenie praktyk biznesowych. Ale jeśli zaangażuje się Monex, agencja byłaby znacznie bardziej skłonna do zatwierdzenia wniosku rejestracyjnego.


Przeczytaj także: Główne stowarzyszenia walczące z zakazem reklam kryptograficznych Google w maju

Yahoo Japan również znajduje się w mieszance kryptowalut

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut, prawdopodobne jest, że duże firmy technologiczne i finansowe ukształtują branżę kryptowalut. Inną dużą nazwą jest Yahoo Japan, która podobno planuje kupić około 40 procent BitARG Exchange Tokyo do przyszłego miesiąca na premierę w 2019 roku..

BitARG nie jest aktywną giełdą kryptowalut lub ogranicza się tylko do handlu bitcoinami, chociaż jest zarejestrowany w FSA. Wejście Yahoo pomoże w przyspieszeniu rozwoju obecnie pływającego sektora giełd kryptowalut.

Praca nad stworzeniem wiarygodnego ekosystemu kryptograficznego

W obecnie burzliwej branży kryptowalut przejęcia nabierają tempa. Giełdy kryptowalut, które nie spełniają standardów FSA, są albo zmuszane do współpracy z dużą firmą, albo po prostu zamykane.

FSA na tym nie poprzestanie, jeszcze bardziej rozszerzy swoje inspekcje nawet na zarejestrowane giełdy iw razie potrzeby podejmie działania korygujące. Jak wyjaśnił urzędnik FSA:

„Na razie wzmocnimy przepisy i usuniemy zgniliznę. W przyszłości doprowadzi to do zdrowszego środowiska biznesowego ”.

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać negatywnym posunięciem agencji, ale dzięki temu władze zachęcają do zaufania i wiarygodności potencjalnych inwestorów na rynku kryptowalut. Pomogłoby to dodatkowo w wyeliminowaniu tych firm i osób, które po prostu szukały szybkich zysków.  

Rząd musi jednak znaleźć odpowiednią równowagę między regulacją rynku a pozostawieniem mu przestrzeni do wzrostu.

Jakie są Twoje poglądy na temat surowości FSA w stosunku do japońskich giełd kryptowalut? Czy uważasz, że wejście dużych graczy byłoby ostatecznie dobre dla branży kryptograficznej? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector