Nowe zasady dotyczące kryptowalut w Korei Południowej stanowią przykład dla innych

Reklama Phemex

Zasady zwalczania prania pieniędzy wśród innych przestępstw na rynku kryptowalut weszły w życie we wtorek w Korei Południowej. Oczekuje się, że te nowe zasady dotyczące kryptowalut będą pozytywne w dłuższej perspektywie i zapewnią legalność na rynku kryptowalut. Plany wprowadzenia regulacji na początku tego miesiąca początkowo przestraszyły inwestorów z Korei Południowej. Jednak w obliczu wydarzeń, które napędzały rozwój nowych zasad kryptowalut, kraj ten stanowi doskonały przykład dla innych gospodarek, aby rozwijać własne. zasady kryptowalut.

Nowe zasady dotyczące kryptowalut weszły w życie w Korei Południowej

Na początku tego miesiąca organ regulacyjny Korei Południowej planował zająć się inwestorami, których wystraszyły spekulacje dotyczące kryptowaluty. Wraz z wejściem w życie nowych zasad we wtorek uczestnicy rynku kryptowalut są znacznie szczęśliwsi i pozytywnie nastawieni.

Według źródła medialnego, Komisja Usług Finansowych (FSC) Korei Południowej potwierdziła we wtorek, że nowe środki, które zostały nakreślone w dokumencie przez organ na początku miesiąca, zostały wdrożone. Jednak rzecznik FSCF powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby omawiać skutki tych przepisów.

Zgodnie z dokumentem, który przedstawia zasady i został opublikowany 23 stycznia, regulator zezwala na handel kryptowalutami tylko z prawdziwych rachunków bankowych od 30 stycznia. Zasady zasadniczo umożliwią bankom przestrzeganie KYC AML tzn. poznaj swojego klienta, przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, obowiązki wyjaśnione w dokumencie.

Inwestorzy uważają, że nowe zasady okażą się pozytywne w dłuższej perspektywie

FSC dodatkowo dodał w dokumencie, że intencją nakreślonych środków jest zasadniczo zmniejszenie szans na wykorzystanie transakcji kryptowalutowych do nielegalnych celów, takich jak uchylanie się od płacenia podatków, przestępstwa i pranie brudnych pieniędzy..

Julian Hosp, współzałożyciel i prezes start-upu kryptowalutowego, mówiąc pozytywnie o tych nowych zasadach dotyczących kryptowalut, wyjaśnił, że:

„Myślę, że to początek walki z anonimowością i nielegalnymi przypadkami użycia, które mogą mieć niektóre kryptowaluty. Jeśli później inwestorzy i firmy będą mieli więcej bezpieczeństwa prawnego działającego w ekosystemie, będzie to miało pewne krótkoterminowe wady, ale długoterminowe będzie naprawdę, bardzo duże. ”

Decyzja o wdrożeniu nowych przepisów zapadła po mieszanych reakcjach urzędników Korei Południowej na temat regulacji.

John Sarson, partner zarządzający w Blockchain Momentum, który inwestuje blockchain i kryptowaluta powiązane firmy stwierdziły, że te zasady pozwalają na legalność i większą skalę:

„Protokoły mające na celu ochronę inwestorów były tym, czego brakowało rynkom kryptowalut i właśnie to ustawodawstwo w Korei Południowej stara się wdrożyć. Zawsze to dobrze, gdy giełda inwestycyjna zna swojego klienta i upewnia się, że jego klienci robią rzeczy, które są legalne ”.


Według Cryptocompare, Korea ma około 4% nominałów w handlu bitcoinami, przy czym 40% transakcji jest dokonywanych w jenach japońskich, a 30% w dolarach. Mimo niewielkiej proporcji jest to prawdopodobne Przepisy Korei Południowej będzie miał duży wpływ na rynek.

Wraz z włamaniem do kryptowaluty o wartości 530 milionów dolarów z domeny Japońska giełda Coincheck, przepisy ponownie znalazły się w centrum uwagi.

Notka autora

W zeszłym roku, kiedy władze Korei Południowej rozmawiały o potencjalny zakaz na rynku kryptowalut, oficjalny petycja została podpisana przez swoich obywateli wbrew krokom rządu. Z ponad 250 tysiącami podpisów petycja zmusiła rząd do ponownego przemyślenia swojego podejścia do kryptowalut. Zaowocowało to stworzeniem zestawu reguł, które działają na rzecz legalności i znacznie lepszej przestrzeni kryptowalutowej.

Ponieważ wirtualna waluta jest gorącym tematem do rozważenia zarówno przez inwestorów, jak i władze na całym świecie, ruch Korei Południowej w celu wdrożenia nowych przepisów jest czymś, na co inne kraje mogą się spodziewać. Korea Południowa jest kwintesencją regulatora kryptowalut, który można traktować jako model do tworzenia reguł kryptograficznych specyficznych dla demografii i topografii.

Jak myślisz, jaki będzie wpływ tych przepisów na rynek kryptowalut? Daj nam znać, co myślisz w naszej sekcji komentarzy poniżej! 

Prezentowane treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź wcześniej badanie rynku inwestowanie w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

 Śledź nas na

Świergot , Facebook , Reddit

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector