Przesłuchanie Wagi: „Musimy sprowadzić tu Marka Zuckerberga”, domaga się senator Sherman

Reklama Phemex

Druga faza przesłuchania w Senacie w sprawie Wagi z udziałem Davida Marcusa rozpoczęła się jego zeznaniami. Pierwsza faza z Komitetem Mieszkalnictwa, Bankowości i Urbanistyki koncentrowała się na kwestiach prywatności i bezpieczeństwa proponowanej przez Librę kryptowaluty.

Dzisiaj Komitet ds. Usług Finansowych przewodniczył przesłuchaniu zatytułowanym „Analiza proponowanej kryptowaluty Facebooka i jej wpływu na konsumentów, inwestorów i amerykański system finansowy”. 

Ich obawy koncentrowały się na charakterze firmy, jej planach, stopniu autonomii i, co najważniejsze, jej wizji w branży usług finansowych. Senatorowie byli ewidentnie zaniepokojeni wyzwaniem, jakie Libra stawia obecnie Rezerwie Federalnej. Senator Meeks zauważył to,

„[Może to doprowadzić] do upadku całej Rezerwy Federalnej i wpłynąć na branżę usług finansowych”

Maxine Waters, przewodnicząca Komitetu, przewodniczyła posiedzeniu. Zaczęła od tego, że choć David podkreśla, że ​​Facebook będzie jednym na stu członków stowarzyszenia, to obecnie prowadzi stowarzyszenie. Powiedziała,

„Żadne pieniądze nie zostały zainwestowane przez innych członków Stowarzyszenia”

David Marcus zaakceptował fakt, jednak zauważył, że kod jest open source i nie będą kontrolować bazy kodu.

Czy to ETF, towar czy waluta?

Senator Foster poruszył kwestię zmienności i faktu, że trzeba wyczyścić ustawę z 1940 r., Która ma chronić płatników czynszu przed płaceniem nadmiernego czynszu w różnych miesiącach. Powiedział: „To wygląda dla mnie na ETF”.

David odpowiedział, mówiąc,

„Nie, kupi Librę jako inwestycję ze względu na jej stabilność… Nie możesz używać ETF do płatności”.

Podobne wątpliwości pojawiły się na początku także przez innych regulatorów. David to zauważył,

„Libra nie jest papierem wartościowym, nie jest ETF-em, może towarem. Zaprojektowany jako narzędzie płatnicze ”.

Przewodnicząca Waters zauważyła: „To nie jest zobowiązanie”.

Kongresmenka Moloney zdecydowanie sprzeciwiła się temu pomysłowi i zauważyła, że ​​waluty i stabilność gospodarcza to kwestie, którymi musi zarządzać rząd. Położył również zdrowy stan na uwolnieniu. Poprosiła o nagrane zobowiązanie do wprowadzenia programu pilotażowego na małą skalę przed faktycznym uruchomieniem. Powiedziała,

„Stworzenie waluty jest pracą rządu… Czy zaangażujesz się w mały program pilotażowy z milionem użytkowników za zgodą organów regulacyjnych… Czy chcesz teraz podjąć to zobowiązanie?”

Marcus zwlekał z podjęciem jakichkolwiek zobowiązań poza faktem, że będą oddani wysiłkom narzucenia przepisów KYC i AML oraz przestrzegania zasad.

Wyglądało na to, że David Marcus opanował sztukę udzielania odpowiedzi dyplomatycznych. Odmawia jakiegokolwiek zobowiązania, a także odłożył wiele pytań mocnym stwierdzeniem, które podkreśla następujące stwierdzenie,

Poświęcimy trochę czasu, aby to naprawić

„Zuckerberg nie może drukować pieniędzy”.

Senator Sherman miał najbardziej wpływowe poglądy spośród wszystkich innych, ostrzegając Davida Marcusa i Stowarzyszenie Libra o konsekwencjach, z jakimi będą musieli się zmierzyć w ramach tego projektu. Powiedział,

„Stu prawników powie mu [Mark Zuckerberg] to, co robi, jest legalne i dlatego jest bezpieczny. Ale ktoś w ramach polityki tego kraju musi wyjaśnić Zuckerbergowi, że jeśli kryptowaluta zostanie wykorzystana do sfinansowania kolejnego straszliwego ataku terrorystycznego na Amerykanów. Stu prawników stojących w rzędzie, pobierających 200 dolarów za godzinę, nie uchroni jego tyłka przed gniewem narodu amerykańskiego ”.

Ponadto stanowczo poprosił o obecność Marka Zuckerberga przed komisją. Według niego, ostatecznie Mark jest jedynym orkiestratorem tego planu, co może uczynić go większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, które obecnie posiada w związku z kwestiami prywatności.

Senatorowie nie czują się komfortowo przyjmując aprobatę dla tego projektu, biorąc pod uwagę rolę Facebooka w nim. Jednak niektórzy z nich pochwalili inicjatywę i nowatorską wiedzę. Niemniej jednak przewidywane są w przyszłości opóźnienia i wiele przeszkód regulacyjnych dla stowarzyszeń Libra.

Senatorowie nadal pytali o Wagę i Kalibrę. Obecnie w porze prasowej spotkanie jest w przerwie. Cena bitcoina zareagowała pozytywnie, biorąc pod uwagę jego zdecentralizowany charakter.

btcusd15-minutowy wykres BTC / USD na Bitstamp (TradingView)

Bitcoin osiągnął dziś dołek około 9000 USD. Jednak od tego czasu rośnie. Cena Bitcoina wzrosła z 9577 USD, gdy spotkanie zaczęło chwilowo osiągać maksimum powyżej 9800 USD.

Czy myślisz, że Waga w końcu otrzyma zielony sygnał? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me