Roubini’s „The Great Crypto Heist” pośród sondy CFTC BitMex traci 524 mln $ wypływów

Reklama Phemex

Nouriel Roubini, znany również jako dr Doom, potępia platformę krypto pochodnych BitMEX, która podobno wpędziła firmę w poważne kłopoty. BitMEX, wśród plotek o pełnoprawnej sondzie CFTC, doświadczył 524 milionów dolarów odpływów w lipcu, podczas gdy reszta społeczności kryptowalut cieszyła się hossą. 

Czy Arthur popełnił błąd, wtrącając się do Permabear Roubini?

Łańcuch wydarzeń prowadzący do utraty przez BitMEX ponad pół miliarda dolarów rozpoczął się od debaty pomiędzy Nourielem Roubini, ekonomistą i kryptosceptykiem, a Arthurem Hayesem, CEO BitMEX. 

Podczas Asia Blockchain Summit 2019 w Tajpej Roubini został zaproszony do debaty z Hayesem na temat kryptowalut – czy są one oszustwem, czy przyszłością. Zaledwie kilka dni przed debatą Roubini opublikował na Twitterze aktualizację BitMEXResearch dotyczącą osiągnięcia przez BitMEX ponad 9 miliardów dolarów wolumenu obrotu i 1 miliarda dolarów otwartych odsetek na kontrakcie wieczystej zamiany Bitcoin. Komentarz Roubiniego sugerował, że liczby te nie były wiarygodne, ponieważ 95% wszystkich transakcji bitcoinowych na typowej giełdzie było fałszywych.

Źródło: Twitter

W debacie Roubini utrzymał swój typowy wrogi stosunek do kryptowalut.

Twierdził, że branża kryptowalut charakteryzowała się „gównianym zachowaniem” ze strony oszustów i przestępców oraz że Bitcoin nie był „niezabezpieczony, zdecentralizowany i nie jest nawet skalowalny”. 

Podzielił się również swoim poglądem na inne pojawiające się technologie, w tym sztuczną inteligencję (AI), Big Data, Internet Rzeczy (IOT), mówiąc, że rewolucja w przestrzeni fintech już się odbywa z tymi technologiami i nie potrzebuje kryptowalut. „Nie potrzebujemy tego szamba śmierdzących monet shi *” – stwierdził Roubini. 

Hayes argumentował za propozycjami wartości oferowanymi przez kryptowaluty, w szczególności za digitalizacją pieniądza i decentralizacją. „Za 50 lat, jeśli Alibaba, Facebook i Google będą kontrolować wszystko, ludziom spodoba się to, co nie jest kontrolowane przez duże firmy. Bitcoin nie będzie rynkiem niszowym ”- podkreślił Hayes.

Debata przyniosła również dyskusję na temat fałszywych wolumenów na giełdach kryptowalut, niepewności regulacyjnej i nadchodzącej kryptowaluty Libra na Facebooku.

Roubini „The Great Crypto Heist”

Prawie dwa tygodnie po debacie Roubini ponownie zaatakował kryptowaluty swoim artykułem „The Great Crypto Heist”. Artykuł rozpoczął się od podburzających uwag na temat kryptowalut i stosunku regulatorów do nich –


„Kryptowaluty dały początek całej nowej branży przestępczej, obejmującej nieuregulowane giełdy zagraniczne, płatnych propagandystów i armię oszustów, którzy chcą oszukać inwestorów detalicznych. Jednak pomimo przytłaczających dowodów szalejących oszustw i nadużyć, organy nadzoru finansowego i organy ścigania nadal zasypiają za kierownicą ”.

W dalszej części artykułu opisano problemy związane z BitMEX, a mianowicie jego nieuregulowany charakter i że jest to model biznesowy, który obejmował „handel na rzecz„ zdegenerowanych hazardzistów ”(czyli nieświadomych inwestorów detalicznych) kryptowalut z dźwignią 100 do jednego”. Roubini wyjaśnił dalej, że „przy dźwigni 100 do jednego nawet 1% zmiana ceny aktywów bazowych może wywołać wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i zlikwidować całą inwestycję”.

Ponadto Roubini oskarżył platformę o pobieranie wysokich opłat i przyciąganie oszczędności inwestorów do „funduszu likwidacyjnego”, który był nieproporcjonalnie duży, aby uniknąć ryzyka kontrahenta. Kryptosceptyk podzielił się również, że osoby z wewnątrz BitMEX ujawniły mu, że giełda nie robi nic, aby powstrzymać terrorystów i innych przestępców z Rosji i Iranu, którzy używali wymiany do prania pieniędzy na masową skalę.. 

Potępienie platformy było kontynuowane, a dr Doom powiedział, że nie przestrzegała odpowiednich przepisów AML / KYC oraz że inwestorzy z USA i Wielkiej Brytanii, którym nie wolno było korzystać z platformy z powodu przepisów, i tak używali jej, maskując swoje adresy IP za pomocą standardowej sieci VPN. Aplikacje.

Poważne konsekwencje dla BitMEX

Plotki sugerują, że artykuł i plątanina Tajpej wywołały sondę CFTC w sprawie operacji BitMEX. Sondaż, który podobno miał na celu zainwestowanie rachunków amerykańskich inwestorów na BitMEX, został ogłoszony 19 lipca, a do końca lipca platforma odnotowała odpływy ponad pół miliarda dolarów. 

Popularność strony BitMEX również spadła. Z pozycji 11.851 w dniu 19 lipca spadła do # 12,763 na Alexa.com. Konto BitMEX na Twitterze zostało ostatnio zaktualizowane 15 lipca, a Arthur Hayes również milczał na Twitterze 12 lipca i zaktualizował swoje konto tajemniczym tweetem 31 lipca. 

Tweet Hayesa został przechwycony przez użytkowników Twittera, którzy oskarżyli go o bycie tchórzem i przechodzenie w przeszłość, gdy jego firma przechodzi przez dochodzenie. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector