Halving Bitcoina dobiegł końca – co dalej?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy świat Bitcoin został całkowicie pochłonięty przez halving, który miał miejsce późną nocą.

Wiele osób wierzyło, że świat Bitcoinów upadnie, podczas gdy inni sądzili, że halving spowodowałby pojawienie się Bitcoina na Księżycu.

Ale teraz halving bitcoina jest zakończony i odkurzony, co czeka na kryptowalutę numer jeden w ciągu najbliższych czterech lat?

Halving Bitcoina jest teraz zakończony i widzimy nagrody za blok 6,25 BTC

Halving Bitcoina jest teraz zakończony i widzimy nagrody za blok 6,25 BTC

Koniec dopasowania do bloków 12,5 BTC

 W okresie poprzedzającym halving, który miał miejsce na bloku 630 000, wielu ludzi wierzyło w wiele różnych teorii.

Jedna z takich teorii głosiła, że ​​Bitcoin wystrzeliłby w górę i niemal natychmiast stałby się wart dziesiątki tysięcy dolarów.

Jednak, jak przewidzieliśmy, po halvingu nastąpiło lekkie cofnięcie w kierunku 8 000 $.

Inna teoria głosiła, że ​​górnicy porzuciliby sieć, powodując spadek wskaźnika hash i zawieranie transakcji w puli pamięci przez wiele dni.

Na szczęście dla każdego, kto kocha Bitcoin, nie było rzeczywistej zmiany wskaźnika hashowania poza dzienną średnią.

Wskaźnik hashowania w sieci Bitcoin pozostał prawie taki sam

Wskaźnik hashowania w sieci Bitcoin pozostał prawie taki sam

Antpool wydobywał blok 630 000, pierwszy blok z nagrodą 6,25 BTC, podczas gdy f2pool wydobywał ostatni blok nagród 12,5 BTC.


W tym ostatnim bloku, znanym również jako blok 629,999, f2pool pozostawił dość wzruszający hołd dla bloku genezy, który entuzjaści Bitcoin naprawdę docenią.

Ostatni blok nagród 12,5 BTC został wydobyty przez f2pool, pozostawiając wzruszającą wiadomość

Ostatni blok nagród 12,5 BTC został wydobyty przez f2pool, pozostawiając wzruszającą wiadomość

Co dalej z Bitcoinem?

Kolejne duże wydarzenie w kalendarzu Bitcoin nie otrzymało jeszcze określonej daty, ale przyniesie ogromne zmiany w Bitcoinie, które są prawdopodobnie ważniejsze niż halving.

W kolejnym miękkim rozwidleniu Bitcoina, proces, przez który Bitcoin przechodzi od czasu do czasu, aby dodać nowe funkcje i aktualizacje, spodziewamy się wdrożenia Schorr Signatures, Taproot i Tapscript.

Bitcoin będzie w tym roku soft-fork. Będzie to jak dotąd jeden z najbardziej innowacyjnych dodatków do L1:

bip-schnorr + bip-taproot + bip-tapscript

Są to potężne, fundamentalne technologie, które wprowadzą nowe inteligentne kontrakty do podstawowej warstwy Bitcoina.

Rok 2020 będzie dobry. https://t.co/aVVGNdNziR

– Lucas Nuzzi (@LucasNuzzi) 16 stycznia 2020 r

Jednak nadal nie jest jasne, czy zostaną one uruchomione pod koniec 2020 r., Czy w pierwszych miesiącach 2021 r. Tak czy inaczej, jest to kolejne duże wydarzenie dla Bitcoina, poza przepisami.

Co to są podpisy Schorra?

Jeśli nie znasz całego żargonu Bitcoin, podpisy Schorr mogą wydawać się nieco zagmatwane.

Mówiąc najprościej, podpisy Schorr zapewniają większą prywatność transakcjom z wieloma podpisami, a jednocześnie zajmują mniej miejsca w łańcuchu bloków.

Dla przeciętnego joe, który po prostu lubi używać Bitcoin w Twoim ulubionym kasynie Bitcoin, ta funkcja prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie przydatna, ponieważ jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników Bitcoin.

Czy Taproot i Tapscript są przydatne? Lub też tylko dla zaawansowanych użytkowników?

Taproot i Tapscript to funkcje, które zostaną uwzględnione w następnym miękkim widelcu Bitcoin, ale ich zalety nie są tak naprawdę dla wszystkich.

Podobnie jak w Schorr Signatures, przeciętny joe nie będzie używał Taproot i Tapscript.

Te nowe funkcje pozwolą na dokonywanie bardziej złożonych transakcji w Bitcoin, co jest raczej ekscytujące, jeśli chcesz mieć większą elastyczność podczas dokonywania transakcji w Bitcoin.

Oznacza to, że proste i łatwe w użyciu portfele mogą zaimplementować tę technologię w sposób, który umożliwia zwykłym użytkownikom korzystanie z tych funkcji.

Na przykład podstawowy portfel może sprawić, że transakcje za pomocą tych funkcji będą tak proste, jak kliknięcie przycisku i wybranie opcji z listy rozwijanej.

Jeśli tak jest, twój przeciętny joe mógłby bawić się tą nową technologią i dokonywać bardziej interesujących i złożonych transakcji.

Czy to to?

Niestety świat kodowania Bitcoin i jego aktualizacji jest dość ograniczony. Połówki po prostu odcinają nagrody blokowe i zdarzają się co cztery lata, podczas gdy miękkie widelce zdarzają się sporadycznie.

Nie ma innych prawdziwych wydarzeń w przygotowaniu pod względem kodowania, więc jeśli szukasz następnego sygnału księżycowego, najlepiej sprawdź, jak Bitcoin jest przyjmowany na całym świecie.

Do następnego razu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector