Bitcoin i dolar odwrócą się we wrześniu, ale trend prawdopodobnie utrzyma się

Bitcoin odnotował spadek we wrześniu 2020 r., Spadając o prawie 9%, gdy dolar zyskiwał na wartości. Dolar skorzystał na awersji do ryzyka i realizacji zysków z bardziej ryzykownych aktywów, pomimo spadku rentowności papierów skarbowych w USA. Dane techniczne dotyczące bitcoina w porównaniu z dolarem odzwierciedlają konsolidację, ale gdy inwestorzy zaczną gromadzić pozycje, istnieje możliwość, że BTC / USD powrócą do nowych szczytów w 2020 r..

Dolar napędza straty w bitcoinach

Zrezygnowanie z bitcoinów we wrześniu było spowodowane wzrostem dolara amerykańskiego i spadkami bardziej ryzykownych aktywów. Traderzy osiągali zyski z bardziej ryzykownych aktywów we wrześniu, obniżając ceny akcji wraz z bitcoinem. We wrześniu akcje i bitcoiny były ze sobą silnie skorelowane. Korelacja między S&Indeks P 500 i bitcoin osiągnęły we wrześniu 80%, co oznacza, że ​​80% ruchu BTC / USD było związane z ruchem na S&Indeks P 500. Aby zrównoważyć straty w bardziej ryzykownych aktywach, inwestorzy przenieśli się do bezpiecznych aktywów, takich jak dolar amerykański. Od maja 2020 roku dolar stracił około 6%, ale we wrześniu odbił nieco ponad 2%.

Zarządzający aktywami nie mają dolara

Zyski na dolarach nie odstraszyły zarządzających aktywami, którym brakuje dolara. Zgodnie z najnowszym raportem handlowców opublikowanym na dzień kończący się 22 września, osoby zarządzające aktywami utrzymują bardzo długo euro i krótko przed dolarem. Otwarte zainteresowanie zarządzających aktywami pokazuje, że tak jest długie kontrakty na 446 tys w porównaniu do krótkich, tylko 15 tys. kontraktów. Pogląd, że zarządzający aktywami są przekonani, że dolar może nadal spadać, będzie pomocny dla byków bitcoin.

Bitcoin Reverse nadal spada

Rezerwy bitcoinów na giełdach spadają, co odzwierciedla fakt, że inwestorzy detaliczni mogą gromadzić bitcoiny. Według danych z CryptoQuant, rezerwy wszystkich giełd spadł do 2,4 miliona BTC, co odpowiada 25 miliardom dolarów. Można to porównać do odwróconych poziomów, które obserwowano w październiku 2019 r., Gdzie wszystkie giełdy miały około 2,8 miliona BTC, obecnie wartych 30 miliardów dolarów. Spadek rewersu BTC wynosi około 5 miliardów.

Rezerwy bitcoinów na giełdach rosną, gdy inwestorzy deponują bitcoiny na giełdzie, i maleją, gdy są kupowane na giełdzie. Depozyty bitcoinów na giełdach odzwierciedlają presję sprzedaży, ponieważ inwestorzy kupują suwerenną walutę i sprzedają BTC. Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy muszą wysyłać BTC na giełdy, aby sprzedać kryptowalutę. Tak więc, kiedy napływy giełdowe BTC zaczynają spadać, a rezerwy zaczynają spadać, opisuje to sytuację, w której inwestorzy są mniej zainteresowani sprzedażą BTC. Według CryptoQuant, w ciągu ostatnich 8 tygodni wpływy netto skurczyły się o około 20 000 BTC miesięcznie. Wpływy netto gwałtownie spadły wraz z gwałtownym odbiciem BTC.

Analiza techniczna

Dane techniczne pokazują, że BTC / USD konsoliduje się tuż poniżej oporu w pobliżu 10-tygodniowej średniej kroczącej na poziomie 11 100. Wsparcie jest widoczne w pobliżu 50-tygodniowej średniej ruchomej na poziomie 8919. 10-tygodniowa średnia ruchoma przekroczyła 50-tygodniową średnią ruchomą, co oznacza średnioterminowy trend wzrostowy. Zmienność spadła i jest obecnie blisko najniższych poziomów obserwowanych w 2020 r. Szerokość pasma Bollingera skurczyła się, co oznacza, że zmienność w handlu bitcoinami znacznie spadła.

Dynamika krótkoterminowa okazała się pozytywna, ponieważ szybki stochastic wygenerował sygnał kupna crossover. Szybki stochastyczny to oscylator pędu, który mierzy pęd przyspieszania i zwalniania. Mierzy również poziomy wykupienia i wyprzedania. Aktualny odczyt szybkiego stochastycznego to 53, w środku neutralnego zakresu, który odzwierciedla konsolidację.

Dynamika średnioterminowa okazała się ujemna, ponieważ indeks MACD (dywergencja średniej ruchomej konwergencji) wygenerował sygnał sprzedaży krzyżowej. Dzieje się tak, gdy linia MACD (12-tygodniowa średnia krocząca minus 26-tygodniowa średnia krocząca) przecina się poniżej linii sygnału MACD (9-tygodniowej średniej kroczącej z linii MACD). Histogram MACD wygenerował również sygnał sprzedaży zwrotnicy poruszający się poniżej linii zerowego indeksu. Histogram MACD jest drukowany na czerwono z opadającą trajektorią, co wskazuje na niższe ceny.

Podsumowanie


W rezultacie inwestorzy wydają się być niedźwiedziami w dolarach amerykańskich i gromadzą bitcoiny. Zobowiązanie CFTC inwestorów pokazuje, że zarządzający aktywami nadal zakładają, że dolar będzie spadał, a rezerwy na giełdach maleją, co pokazuje, że inwestorzy kupują bitcoiny, a teraz sprzedają z powrotem na giełdach. Spadek bardziej ryzykownych aktywów we wrześniu wpłynął na bitcoin i pomógł wzmocnić pozycję dolara amerykańskiego, który był bezpieczną przystanią. Dane techniczne pokazują, że trend w BTC / USD jest dodatni, ponieważ ostatnio doszło do przecięcia średniej ruchomej, ale pęd jest ujemny, ponieważ MACD niedawno wygenerował sygnał sprzedaży krzyżowej. Ten scenariusz prawdopodobnie wskazuje na dalszą krótkoterminową konsolidację.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector