Podczas gdy handlowcy kryptowalut nadal walczą o najlepszy blockchain i kryptowaluty w kosmosie, duże firmy technologiczne infiltrują go szybciej, niż postrzega rynek.

Jeśli jesteś nowy w tej dziedzinie, możesz rozważyć przeczytanie o czym jest technologia blockchain & znać podstawy, które doprowadziły do ​​ogromnego rozwoju całej branży.

W następstwie bańki kryptograficznej w 2017 r. Organy regulacyjne na całym świecie próbowały położyć kres ICO. Plik SEC (Komisja Giełd Papierów Wartościowych) poszła za niektórymi z najpopularniejszych ICO w 2017 roku, takich jak Kik, Veritaseum i tak dalej. Mania ICO jest na razie uważana za martwą.

Jednak nawet gdy ICO praktycznie nie istnieją, nowsze projekty blockchain wciąż trafiają na rynek. Tym razem wspierają go duże firmy technologiczne lub profesjonalni inwestorzy.

Hedera, Hyperledger, Telegrams ’TON i nie tylko

Podobno, Telegram rozpocznie publiczne testy swojej platformy blockchain – TON (Sieć Telegramów) 1 września 2019 roku. Firma przyspieszyła swój plan dotrzymania terminu 31 października. Jeśli blockchain nie zostanie uruchomiony do tego czasu, zgodnie z SAFT (Simple Agreement for Future Tokens), inwestorzy mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy.

NYTimes ostatnio zgłoszone że portfel kryptowalut GRAM zostałby udostępniony 200-300 milionom użytkowników Telegrama. Co więcej, podkreślił również niepewność związaną z aplikacją do przesyłania wiadomości obsługującą kryptowalutę. Jednak jest w tym coś więcej niż na pierwszy rzut oka.

Przeczytaj także: Telegramowe tokeny ICO o wartości 1,7 miliarda dolarów krążące na czarnym rynku?

Telegram przyjmuje ostrożne podejście, „koncentrując się na prywatności, a nie na przepisach”, powiedział Mati Greenspan w rozmowie z CoinGape w komentarzu przesłanym e-mailem. Uważa, że ​​start projektu nastąpi.

Niedawno, Hedera Hashgraph ogłosił również uruchomienie we wrześniu wersji beta swojej platformy blockchain. Jest wspierany przez IBM, Tata Communications, Nomura i tak dalej. Model użyteczności, zarządzania i inwestycji projektów jest również podobny. Nawiązali współpracę z akredytowanymi inwestorami na podstawie umowy SAFT.

Hyperledger czyni również znaczne postępy w wyznaczaniu standardów dla aplikacji opartych na łańcuchu bloków. Niedawno korporacje stojące za Hyperledger rozpoczęły integrację z klientami Ethereum.

W związku z tym projekt blockchain rozpocznie się wkrótce. Tylko informacja o żywotności tokenów kryptograficznych w przestrzeni płatności nie jest jasna.

Czy prywatne inwestowanie w nową technikę?

Na początku tego roku w maju Bitfinex zakończył prywatną sprzedaż swojego tokena LEO UNUS LED, który jest obsługiwany przez giełdę. Ponieważ prokurator generalny Nowego Jorku miał już poważne problemy, ten projekt na początku wydawał się nie do przyjęcia. Jednak prywatna sprzedaż przyniosła około 1 miliarda dolarów, co wkrótce rozpoczęło handel w mniej niż dziesięć dni.

Hedera i Telegram również zaprojektowały podobny moduł. Zamiast przeprowadzać ICO, które mogłoby wchodzić w zakres niezarejestrowanego zabezpieczenia, rozwijają sieć, korzystając z inwestycji profesjonalistów. Mati Greenspan zauważył, że sieć TON zmaga się z przeszkodami regulacyjnymi. Mówi, że to by ich nie spotkało, ponieważ,

Po pierwsze, nie udostępnili publicznie swojego ICO. To było tylko dla akredytowanych i profesjonalnych inwestorów. Daje im to dużą swobodę, ponieważ większość regulatorów koncentruje się na ochronie sprzedawców detalicznych, a profesjonaliści mają dużo większą swobodę w przeprowadzaniu własnych badań..

Blockchain, a nie Bitcoin czy Cryptocurrencies – zdrap to

Projekty proponowane przez Telegram i Hedera zawierają w sobie komponent kryptowaluty – odpowiednio Gramy i Hbar. To ostro przeczy krytyce użyteczności kryptowalut. Dla publicznej sieci bez pozwolenia pomysłowość „dobrego zachowania” jest istotnym aspektem, którego nie można zignorować.

Oczekuje się, że dystrybucja kryptowalut w łańcuchu bloków dla Hedera potrwa 15 lat. Telegram zaplanował również długoterminową dystrybucję swoich tokenów Gram.

Co więcej, obie te organizacje skutecznie budują platformę dla inteligentnych kontraktów i Dapps. Platformy takie jak Ethereum, EOS, Cardano (ADA), Tron i inne są już liderami w dziedzinie adopcji w kosmosie. Jednak większość z tych platform została zainicjowana za pośrednictwem ICO.

ICO lub SAFT (Simple Agreement for Future Tokens), większość z tych platform nie jest obecnie całkowicie zdecentralizowana. Nadal nie jest jasne, jak organy regulacyjne będą je postrzegać w przyszłości.

Na razie wyglądają jak papiery wartościowe. Ich przejście na walutę i zatwierdzenie przez władze prawdopodobnie potrwa dłużej.

Użycie tokena Grams z 200-300 milionami na całym świecie również spowoduje problemy z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Co więcej, aspekt płatności TON może spotkać się z reakcją podobną do tej na Facebooku libra. Ale to na przyszłość, ponieważ proces dystrybucji tokenów jest rozłożony na długi okres.

Który z tych projektów blockchain będzie mógł obsługiwać walutę zatwierdzoną na całym świecie? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me