Czy Afryka to nowe centrum kryptowalut? Afrykańskie firmy wzywają bank centralny do kupowania Bitcoinów za ponad USD

Chmury rosną powyżej wartości dolara i mogą w najbliższym czasie doprowadzić do późniejszego spadku jego wartości. Afrykańskie firmy traktują to ryzyko poważnie i nazywają to kwestią narodowego zainteresowania, wzywając Bank Centralny do podjęcia działań w tej sprawie i wzywają do faworyzowania Bitcoina nad dolara.

Skąd ten chaos?

Dolar ucierpiał z powodu trwającej reakcji „sprzedaj fakt” na zatwierdzenie ustawy podatkowej. Korekty portfela na koniec roku wraz ze słabszym zaufaniem konsumentów, utratą liczby bezrobotnych i innymi negatywnymi wiadomościami nie pomogły dolarowi. Rosnące ceny ropy naftowej i innych walut towarowych również spowodowały, że dolar stracił na znaczeniu we wszystkich sektorach.

Spójrz na długoterminowy wykres indeksu dolara amerykańskiego poniżej. Indeks zasadniczo śledzi zachowanie dolara w stosunku do innych głównych walut.

                            Wykres dzięki uprzejmości StockCharts.com

W rzeczywistości wiele krajów afrykańskich polega na rezerwach gotówkowych w USD, a przewidywany spadek wartości dolara zaalarmował przedstawicieli wielu firm. Groupe Nduom, wiceprezes wiodącej finansowej spółki holdingowej Papa-Wassa Chiefy Nduom, zwrócił się do LinkedIn i Twittera, aby zwrócić uwagę na kwestię „mniejszego polegania na dolarach i większych inwestycji w bitcoiny” w centrum uwagi.

Pan Nduom pyta za pośrednictwem swojego konta LinkedIn.

„A co by było, gdyby ten kontynent mógł wreszcie zbudować konsensus wokół nowego cyfrowego zasobu rezerwowego – i znaleźć sposoby finansowania rozwoju infrastruktury poprzez jej wykorzystanie”,

On napisał.

„Będę szukał pierwszego afrykańskiego bankiera centralnego, który mówi – mam dość wkładania kapelusza do ręki i błagania – zaryzykujmy i zagłębmy się w ten nowy globalny, niezatwierdzony, solidny i rozszerzalny ekosystem finansowy. Wszystko, czego potrzebujemy się nauczyć, jest dostępne bezpłatnie w internecie ”.

Rosnące zainteresowanie krajów afrykańskich kryptowalutą i Bitcoinem

Około 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do banków ani kont, a większość z nich mieszka w krajach niestabilnych gospodarczo i politycznie. Bitcoin może być używany jako środek do przechowywania bogactwa, eliminując w ten sposób ryzyko wywłaszczenia środków z konta bankowego przez jakikolwiek samorząd.


Ostatnio Afryka również obserwuje wzrost aktywności Bitcoin. Klienci na drugim co do wielkości kontynencie świata i drugim pod względem liczby ludności od jakiegoś czasu poważnie traktują kryptowalutę.

Republika Południowej Afryki jest jednym z kluczowych graczy, jeśli chodzi o kryptowaluty i blockchain, z wieloma startupami działającymi w tym kraju.

Republika Południowej Afryki nie ma obecnie żadnych przepisów dotyczących korzystania z kryptowalut. Jednak Bank Rezerw ustalił swoje stanowisko w sprawie walut wirtualnych i przedstawił je w tym dokumencie w sprawie  Stanowisko w sprawie walut wirtualnych wydany w 2014 roku.

Możliwości na kontynencie afrykańskim dla start-upów kryptowalutowych

Bitcoin do przekazów pieniężnych

Jednym z obszarów, w których Bitcoin i inne kryptowaluty mogą okazać się szczególnie uciążliwe na kontynencie afrykańskim, są przekazy pieniężne. Oczekiwano, że w 2016 r. Przekazy pieniężne do Afryki Subsaharyjskiej wysyłane głównie od członków społeczności pracujących za granicą wzrosną o 41 mld USD. Szacuje się, że przekazy pieniężne w Afryce stanowią średnio 5% PKB w poszczególnych krajach..

Czy Bitcoin może być alternatywą dla tradycyjnej bankowości?

W związku z tym Christian, który jest założycielem nigeryjskiego startupu Bitstake, mówi, że Bitcoin może zaoferować realną alternatywną formę usług finansowych dla Afryki.

„Bitcoin może pomóc instytucjom finansowym w Afryce i stworzyć zdrowe alternatywy, jeśli bank nie jest w zasięgu ludności, będzie potrzebował realnych alternatyw, aby bezpiecznie zabezpieczyć i przesyłać finanse – uważamy, że nasza usługa jest przeznaczona dla tego segmentu„ bez usług bankowych ”.”

Bariery wzrostu

Bez wątpienia bitcoin jest nowatorską koncepcją, która może zmienić ekonomię kontynentu afrykańskiego, ale wciąż jest w powijakach. Głównymi przeszkodami, które mogą pojawić się przy przyjęciu Bitcoin, jest to

  • Afryka jest nadal bardzo mało płynna,  
  • Występuje niedobór technologii cyfrowych, ponieważ większość ludzi nie ma dostępu do urządzeń cyfrowych.
  • Afryka jako taka ma niedobór władzy, jest odporna na wszelkie rodzaje wydobycia.

Falk Benke, założyciel Ghanian bitcoin startup, Beam, twierdzi, że Bitcoin nie będzie w stanie wykorzystać swojego potencjału, jeśli jego wykorzystanie nie zostanie ułatwione za pomocą szeregu środków, od edukacji społeczności po stworzenie korzystnego systemu regulacyjnego.

„Bitcoin może w pewnych okolicznościach wywrzeć wpływ na Afrykę: przyjęcie mas, które wymaga edukacji i dostępności poprzez telefony z funkcjami, a także przyjazne środowisko regulacyjne”,

on mówi.

Prowadzi nas do pytania, czy spadek wartości USD wpłynie na Bitcoin??

Daj nam znać, co myślisz o bitcoinach w 2018 roku w komentarzach poniżej lub napisz do nas na adres [e-mail chroniony]

Prezentowane treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobiste straty finansowe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector