Czy na pewno hakerzy nie kradną Twojej kryptowaluty?

W gospodarce z pewnością trwa szał bitcoinowy!

Wartość kryptowaluty sięgająca 20 000 USD w grudniu ubiegłego roku, rekord wszechczasów, przyciągnęła uwagę ludzi z całego świata. Chociaż wartość bitcoina spadła do około 9000 USD, każdy nadal chce go kupić.

Rosnące szaleństwo doprowadziło do interwencji władz rządowych, które chcą to uregulować i opodatkować. Ale to nie wszystko, jednym z głównych czynników związanych z tym problemem jest hakowanie i kradzież bitcoinów. Podobnie jak każda inna branża, kryptowaluty, takie jak bitcoin, są również podatne na zgubienie lub kradzież.

Jeśli jesteś gotowy, aby wejść do tego kwitnącego sektora lub już jesteś jego częścią, upewnij się, że masz pojęcie o jego drugiej stronie. Zgadza się! Istnieje możliwość, że te hacki lub kradzieże ostatecznie doprowadzą do śmierci bitcoina wśród innych kryptowalut. Z pewnością wymaga wyważonego podejścia, ale to na inny dzień. Dzisiaj omówimy te czynniki, które mogą okraść Cię z Twoich bitcoinów.

  1. Zagrożenia bezpieczeństwa na giełdach kryptowalut  

Mt. Giełda Gox była największym włamaniem w historii, skradziono bitcoiny o wartości 473 milionów dolarów. Bitstamp z 5,1 miliona dolarów, 66 milionów dolarów włamania do Bitfinex i ostatni Coincheck z utratą około 400 milionów dolarów w bitcoinach to tylko kilka z najbardziej kosztownych hacków w historii.

Do tego rodzaju włamań dochodzi, gdy hakerzy uzyskują dostęp do portfeli bitcoin firmy, w których znajdują się fundusze ludzi. Może to być spowodowane obawami dotyczącymi bezpieczeństwa, które są zbyt łatwe do obejścia.

wymiany.

Wymiana hacków może również okazać się oszustwem. Firma oferuje usługę wymiany związaną z bitcoinem, w której klienci utrzymują swoje konto bitcoin, a potem nagle pewnego dnia firma znika. Firma może twierdzić, że została zhakowana, ale w rzeczywistości właśnie dokonała oszustwa wyjściowego.

  1.  Oszustwa phishingowe ICO

Było kilka znanych historii hakerskich związanych z bitcoinem, które miały miejsce, gdy firmy trzymały swoje początkowe oferty monet (ICO). ICO to forma pozyskiwania funduszy, w ramach której inwestorzy kupują tokeny projektu, płacąc kryptowalutą lub pieniędzmi fiducjarnymi.

W takich przypadkach hakerzy podszywają się pod witrynę firmy za pomocą fałszywej witryny. Następnie haker przekonuje inwestorów, aby przesłali swoje środki do innego portfela bitcoin. Po wysłaniu bitcoinów nie ma możliwości ich odzyskania. Oznacza to, że zarówno inwestor, jak i firma stracili swoje bitcoiny.

Możesz tutaj upewnić się, że witryna, do której wysyłasz swoje środki, jest prawdziwą witryną.

  1. Wykorzystywanie kanałów FB, Google i YouTube

Odkrycie globalnych kanałów, takich jak Facebook, Google i Youtube, które mają być wykorzystywane do oszukiwania inwestorów bitcoinowych, było niedawnym, które doprowadziło FB do zakazania tych reklam, ale jak dokładnie oszuści to osiągają?

Oszuści oferują natychmiastowe pieniądze w zamian za bitcoiny, które proszą o wstępną opłatę początkową z obietnicą podwojenia początkowej inwestycji. Dzięki szerokiemu zasięgowi mediów społecznościowych z powodzeniem transmitują swoje oszustwo do tysięcy ludzi i kradną bitcoiny, nie dotrzymując drugiej strony umowy.

Co więcej, ci oszuści używają bitcoinów jako przynęty do zepsucia twojego komputera poprzez pobieranie złośliwego oprogramowania wraz ze schematem phishingu, w którym oszuści podszywają się pod markę bitcoin, aby zyskać wiarygodność ofiary.


Oszuści kierują reklamy w wyszukiwarce Google, podszywając się pod główne marki z branży bitcoin, które pojawiają się jako reklamy u góry stron wyszukiwania Google. Te sfałszowane reklamy przekierowują użytkowników na podobne strony, które są kontrolowane przez oszustów, skąd wykradają dane osobowe ofiary.

Ostatnio hakerzy wykorzystali YouTube również do wydobywania kryptowaluty na komputerach użytkowników. Hakerzy w zasadzie wykorzystali reklamy, które pojawiają się przed filmami i między nimi. Najwyraźniej te reklamy zawierają kod wydobywczy, który wykorzystuje około 80% procesorów monitora wideo.

Tak więc ten rodzaj hakowania i kradzieży ryzyka, na które jesteś narażony, gdy masz do czynienia z bitcoinami. Kluczem są tutaj pełna wiedza, zrozumienie i ostrożność. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące zagrożeń, skontaktuj się ze mną, komentując poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector