Czy przeszłość Facebooka prześladuje przyszłość Libry? Wiedz tutaj!

Czy jest ktoś, kto zapomniał Skandal Facebooka dotyczący Cambridge Analytica o ochronie danych? Jeśli nie, to komisja senacka nadal bada tę sprawę.!

Jak wszyscy wiemy, Facebook od lat nękany jest przez skandale – czasami z powodu ingerencji w wybory, innym razem z obawami o prywatność. Mimo wszystko Facebook zdecydował się uruchomić swoją kryptowalutę, monetę Libra, której prawodawcy nie strawili.

W związku z tym prawodawcy nadal nie są gotowi zaakceptować faktu, że Facebook ma wizję zrewolucjonizowania obecnej formy pieniądza i ma nadzieję, że ułatwi otwarcie otwartego instrumentu bankowego dla osób nieposiadających i.

Trudno teraz ufać Facebookowi!

Plik przesłuchanie Akcja miała miejsce 16 lipca 2019 r. na Kapitolu w Waszyngtonie, gdzie dyrektor generalny Calibry, David Marcus, przedstawił plan Facebooka dotyczący nadchodzącej kryptowaluty, Libry, związanej z tym prywatności i wielu innych aspektów. Dla przypomnienia, Libra to stablecoin wspierany przez konsorcjum firm, w tym PayPal, MasterCard, eBay, Visa, Vodafone i nie tylko – podczas gdy Calibra to cyfrowy portfel, który umożliwia przechowywanie, przesyłanie i kupowanie monet Libra.

Zgodnie z dokumentem zeznania złożonym przez pana Marcusa przed przesłuchaniem w Senacie, Facebook Inc. nie ma żadnego związku z aspektem finansowym Libry – w związku z tym to samo było omawiane podczas przesłuchania. Pan Marcus podkreślił, że dane finansowe użytkownika będą dostępne tylko w portfelu Calibra, a Facebook nie ma dostępu do danych użytkownika ani informacji finansowych – poza tym dodaje, że Facebook Inc. będzie tylko jednym z członków Stowarzyszenia Libra, tak jak inni. prywatni gracze; eBay, Vodafone itp. Dla tych, którzy nie wiedzą, Stowarzyszenie Libra jest organizacją non-profit, zaprojektowaną dla Libry i wspieraną przez kilka prywatnych firm z różnych branż, w tym telekomunikacji, finansów, ubezpieczeń, mediów i nie tylko.

Przesłuchanie w Senacie Dzień 1 Otwiera kwestię prywatności

Podczas pierwszego dnia przesłuchania Lars Seier Christensen, przewodniczący Concordium, pierwszej na świecie biznesowej sieci blockchain obsługującej ID / KYC, stwierdza, że ​​jedną z kluczowych kwestii polegających na braku zaufania do Libry jest „bezpieczeństwo”, które obejmuje zarówno bezpieczeństwo narodowe, jak i ochrona inwestorów.

Podobnie senator Sherrod Brown wyraził swoje zaniepokojenie;

Firma pokazała „poprzez skandal po skandalu, że nie zasługuje na nasze zaufanie”.

W ciągłej rozmowie pan Brown stwierdza, że ​​byłoby „urojeniem” myślenie, czy dana osoba może zaufać firmie mediów społecznościowych swoimi „ciężko zarobionymi” pieniędzmi. Podczas gdy Facebook wyobrażał sobie pomoc w niedotrzymywaniu banków niebankowych, pan Brown zwraca na to uwagę;

„Szaleństwem byłoby dać im szansę eksperymentowania z kontami bankowymi ludzi”.

Blizny z przeszłości Facebooka są nadal widoczne. Najgorsze wspomnienie prywatności Cambridge Analytica na Facebooku jest po prostu zbyt trudne do przetarcia, co doprowadziło do tego, że inny senator wydał ostry komentarz. Republikańska senator Martha McSally wyraziła swoje zaniepokojenie: „Nie ufam wam”. Powiedziała;

„Zamiast sprzątać swój dom, wprowadzasz nowy model biznesowy”.


Pan Marcus próbował wyjaśnić, w jaki sposób Facebook oddziela swoją sieć społecznościową od Libry. Powiedział: „Facebook będzie miał tylko jeden głos”.

„Sposób, w jaki to zbudowaliśmy, polega na oddzieleniu danych społecznościowych i finansowych, ponieważ słyszeliśmy głośno i wyraźnie, że nie chcą, aby te dwa typy strumieni danych były połączone, więc tak zaprojektowano system”

Cokolwiek by to nie było – całe przesłuchanie postawiło Librę Facebooka przed dylematem. Zgodnie z notatkami z przesłuchania, pan Marcus podążył za swoim tonem, wyjaśniając Librę jako platformę open-source i kryptowalutową. Z drugiej strony Calibra to cyfrowy portfel, ale w międzyczasie jest to produkt Facebooka, który jest zdecydowanie najpotężniejszą siecią społecznościową. Jeden senator wskazał na Marcusa, mówiąc „nie robisz tego dla przyjemności”.

Chociaż Facebook rozpoczął ten plan w Stanach Zjednoczonych, otrzymuje również mile widziany ruch z innych krajów, takich jak Szwajcaria. Jest to całkiem prawdziwe, widząc dokument Testify pana Marcusa, który zdefiniował to następująco;

Jestem dumny, że Facebook zainicjował ten wysiłek tutaj, w Stanach Zjednoczonych, pisze Marcus. Uważam, że jeśli Ameryka nie będzie liderem innowacji w dziedzinie cyfrowej waluty i płatności, inni to zrobią.

Facebook stoi w obliczu grzywny w wysokości 5 miliardów dolarów

Co więcej, warto zauważyć, że raporty podkreślające „Federalną Komisję Handlu (FTC)” zatwierdziły na Facebooku grzywnę w wysokości około 5 miliardów dolarów za naruszenia prywatności przez Cambridge Analytical. Odnosząc się do tego, Reprezentant David Cicilline, Demokrata z Rhode Island, stwierdza, że; „FTC właśnie podarowała Facebookowi prezent świąteczny na pięć miesięcy hrabia”.

„To bardzo rozczarowujące, że tak potężna firma, która dopuściła się tak poważnych przewinień, zostaje uderzona w nadgarstek”.

W związku z tą kwestią skandalu poruszoną podczas przesłuchania we wtorek 16 lipca 2019 r. Pan Marcus odpowiedział, że „wiemy, że musimy poświęcić trochę czasu, aby to naprawić” – ponownie złoży zeznanie przed komisją ds. Usług finansowych Izby Reprezentantów w środę (17 lipca 2019) na dzień 2.

Łącząc mieszane wypowiedzi ze słuchu – zarówno mózgów technicznych, jak i tych, którzy brutalnie wyrazili swoją całkowitą nieufność wobec Facebooka, ekscytujące jest czekanie i słuchanie następnego dnia oraz wynik tego.

Co dalej?

Chociaż pan Marcus robił wszystko, co w jego mocy, wyjaśniając, dlaczego Facebook w ogóle nie jest zaangażowany w Librę i Calibrę, jeśli chodzi o dane użytkowników – trudno w to uwierzyć na Facebooku, widząc jego przeszłe rekordy. W rzeczywistości na początku lipca pan Marcus stwierdził, że „użytkownicy nie muszą ufać Facebookowi, aby korzystać z Libry”.

„Konkluzja: nie musisz ufać Facebookowi, aby skorzystać z Libry. A Facebook nie będzie ponosił żadnej szczególnej odpowiedzialności za sieć Libra ”- powiedział Marcus. „Mamy jednak nadzieję, że ludzie pozytywnie zareagują na portfel Calibra. Jasno określiliśmy nasze podejście do rozdzielania danych finansowych i będziemy dotrzymywać naszych zobowiązań i ciężko pracować, aby zapewnić rzeczywistą użyteczność ”.

Jednak to, czy Facebook odniesie sukces w USA, jest nadal kwestią czasu. Niedawno analityk Brent Thill z Jefferies stwierdził, że „nie ma znaczenia, czy Libra Facebooka zawiedzie. Panie Thill stany że

„On nie wierzy, że Libra Facebooka odniesie duży sukces w Stanach Zjednoczonych, ponieważ 80% amerykańskich użytkowników Facebooka nie jest zainteresowanych cyfrową walutą”.

Biorąc pod uwagę, że Facebook nie ma przejrzystej historii prywatności danych użytkowników, jak myślisz, jaki będzie następny rozdział Libry.? Czy myślisz, że otrzyma pozytywne uwagi od amerykańskich organów regulacyjnych lub ostrą krytykę, która skłoniła Facebooka do podjęcia decyzji o kolejnym kroku? Daj nam znać swoją opinię w komentarzu poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector