Dokąd zmierzamy z Bitcoinem w 2018 roku?

Status Bitcoin

Niepewny wzrost wartości Bitcoina wygląda na to, że pewnego dnia wymienię złoto. Indianie lubią złoto nie ze względu na lśniącą naturę, ale ma ono nieodłączne właściwości, które sprawiają, że jest to magazyn wartości. Pożyczkodawcy używają złota jako zabezpieczenia swoich pieniędzy. Kolejne kamienne wartości ludzkie mają na celu zachowanie ich na zawsze i przekazanie ich z pokolenia na pokolenie.

Złoto naturalnie nie jest rzadkością, ale wydobycie wiąże się z kosztami, które ograniczają jego podaż. Tak samo jest z bitcoinem. Indianie mają tendencję do myślenia i kojarzenia bitcoina jako nowego złota. Bitcoin ma unikalne właściwości, których złoto nie może mieć, takie jak

  1. Łatwo przenoszone.
  2. Brak kosztów utrzymania.

Dlaczego Bitcoin jako złoto? Lepsza forma złota ?

Złoto jest wydobywane za pomocą maszyn, aw kopalniach węgla te kopalnie są własnością rządu i są przez niego kontrolowane, gdy złoto trafia na rynek, w tym wszelkie możliwe koszty jego produkcji, osiąga nową cenę rynkową.

Bitcoin działa podobnie, aby to zrozumieć, musimy założyć, że materia i energia są równoważne, co jest prawdą. Uruchomienie wydobywania bitcoinów pochłania gigantyczną ilość energii około 37,15 TerraWatt godzin.

Zgodnie z einsteinem e = mc2 możemy po prostu obliczyć masę wytworzoną przez powyższą energię.

Zamiana 37,15 TWH na dżule, czyli 1,3374 × 1017 .

Teraz podzielmy powyższą liczbę przez prędkość światła, która wynosi 1,3347 x 1017 / (3 x 108 m / s) 2, co da 1,5 kg masy. Teraz zastosuj to samo równanie do bitcoina.

W tej chwili co 10 minut masz 1 blok, który zawiera określone transakcje na każdy rok, mamy 52,560 bloków z nagrodą w wysokości 12,5 BTC za każdy wydobyty blok, co roku generowanych jest łącznie 657000 Bitcoinów. Przy obecnej cenie 16159 $ całkowita wartość roczna wynosi 10 miliardów (czyli dużo pieniędzy), a gdy podzielimy ją przez 1,5 kg masy, otrzymamy 7077642000 $ za 30 gramów.

Hindusi zrobią wszystko, aby zdobyć tego rodzaju złoto, nie tylko jest drogie, ale ma swoje status quo.

Status prawny

Według różnych artykułów prasowych powszechnie donosi się, że giełdy są pod obserwacją banków centralnych. Ci, którzy działają w Indiach, zostali poproszeni o utrzymanie jak najściślejszego procesu KYC i AML, a jeśli giełdy zobaczą powiadomienie o złośliwej działalności RBI jak najszybciej.

Obecnie nie ma statusu prawnego dotyczącego bitcoina lub kryptowaluty jako takiej, ale według źródeł raport i ramy regulacyjne mają się ukazać do 30 grudnia. Można się spodziewać, że RBI przegapi dużą okazję podatkową, jeśli uznają kryptowalutę za nielegalną.


W Indiach działają różne giełdy, takie jak Koinex, Unocoin, chociaż te wymiany są przedwczesne w usługach i zgłaszane jako złe w obsłudze klienta. Indyjscy klienci kupują bitcoiny z witryn internetowych, takich jak localbitcoins, które są bezpieczne i mają dobrą rozpiętość cen.

Tysiąclecie

Minęły dni, kiedy twój starszy radzi ci o oszczędnościach, indyjskie tysiąclecie w wieku od 20 do 30 lat przechodzą na bitcoin i inną kryptowalutę jako sposób oszczędzania, ponieważ banki nie zapewniają takich zwrotów w tak krótkim czasie. Innym powodem mogą być zawirowania finansowe stworzone przez banki, które nie pozostawiły jeszcze śladów w pamięci młodych ludzi, gdy Indie wkraczają w tysiącletnią populację, są duże szanse, że wkrótce przejdziemy na kryptowalutę, gdy inne narody.

Startupy

Istnieje wiele startupów, które działają na kryptowalutach niezależnie od statusu prawnego monet w Indiach

  1. Coinsecure to startup z siedzibą w Delhi, oferujący platformę handlową bitcoin
  2. Zebpay, unocoin, koinex pracujący jako dostawca usług portfelowych oraz giełdy.

Powstało ponad 10 startupów, które świadczą usługi portfela i wymiany.

Przekazy pieniężne

Bitcoin obiecuje wysłać pieniądze na całym świecie bez pośrednika lub bez udawania się do banku. Wierzcie lub nie wierzcie lub nie, bitcoin jest następny po Western Union pod względem kapitału rynkowego i rozliczeń.

Hindusi używają bitcoinów jako globalnych pieniędzy, teraz jeśli chcesz przekazać pieniądze swojej córce lub synowi mieszkającym poza krajem, po prostu wyślij bitcoiny za pomocą portfela bez żadnych kłopotów.

Przekazy pieniężne są nadal dużym problemem w Indiach, gdzie SWIFT zajmuje kilka godzin dziennie, transakcja bitcoin może nastąpić natychmiast, w zależności od uiszczonych opłat.

Efekt Demonetyzacja

Kiedy rząd modi zdecydował się wycofać 500 i 1000 zmian przetargowych, ponieważ Indie są krajem znanym z oszczędności, w którym ludzie byli zmuszeni wpłacać pieniądze do banku, z drugiej strony był to czas, kiedy Hindusi zaczęli kupować bitcoiny i kryptowaluty, wolumeny wzrosły i to był to czas, w którym bitcoin zyskał zaufanie Azji w zakresie przechowywania wartości. Doprowadziło to do wysokiego wzrostu cen bitcoinów, a więcej osób zostało przyciągniętych do zakupu bitcoinów i wykorzystania ich jako oszczędności.

Wniosek

Pomysł posiadania kryptowaluty w Indiach działa jak zbieranie znaczków lub wartości, które mogą być wykorzystane jako status quo, czyli o to chodzi w złocie. Bitcoin to pieniądz w Internecie, ale jest zabezpieczony zasadami matematyki i żaden podmiot nie rządzi. Odchodząc od tradycyjnych źródeł oszczędności i depozytów, Indianie potrzebują czasu na przyjęcie kryptowaluty. Najlepszą walutą dla Hindusów powinna być taka, która nie używa tu i ówdzie technicznych żargonów i jest prosta w użyciu.

Daj nam znać, co myślisz o bitcoinach w 2018 roku w komentarzach poniżej lub napisz do nas na [email chroniony]

Prezentowane treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector