ICO Market Watch: Kluczowe przepisy i kraje, które należy sprawdzić przed rozpoczęciem ICO

ICO Market Watch- W porządku! Więc zdecydowałeś się uruchomić ICO, ale ostatnia panika wywołana przez SEC, zakaz w Chinach itp., Sprawia, że ​​jesteś sceptyczny.

Cóż, ten artykuł, jeśli dla Ciebie. Najpierw przyjrzymy się kluczowym przepisom nakładanym przez rząd. i przejrzyj opinie kilku krajów, które publicznie przedstawiły oświadczenie o obecnym statusie ICO.

Krótkie podsumowanie ICO, aby wszyscy byli na tej samej stronie!

Czym są ICO’S – ICO Market Watch:

Pierwsze oferty monet albo I COS są podobne do IPO lub finansowanie społecznościowe zebrać fundusze potrzebne do rozpoczęcia działalności. Podobnie jak kryptowaluty, są one nieuregulowane i są prowadzone w celu zebrania pieniędzy na nowe przedsięwzięcie kryptowalutowe, tak jak zakładasz firmę rodzinną i prosisz swoich krewnych o współpracę z pieniędzmi w zamian za możliwe przyszłe zwroty. W typowej kampanii ICO procent nowej kryptowaluty jest przekazywany wczesnym zwolennikom projektu w zamian za pieniądze lub inne kryptowaluty, ale zwykle za Bitcoin.

Dlaczego inwestor inwestuje w ICO?

Osoby inwestujące na wczesnym etapie operacji są zmotywowane do inwestowania w nową kryptowalutę w nadziei, że plan odniesie sukces i przyniesie zyski po uruchomieniu, co może przełożyć się na wyższą wartość kryptowaluty niż to, w którą zainwestowali w momencie rozpoczęcia projektu. Jednym z przykładów udanego projektu ICO, który był opłacalny dla pierwszych inwestorów, jest Ethereum, w którym monety crpto mają Ethers. W 2014 roku Ethereum został uruchomiony, a jego ICO zebrało 18 milionów dolarów w bitcoinach po kursie 0,40 dolara na Ether. Projekt został uruchomiony w 2015 r., Aw 2016 r. Miał wartość eteru, która wzrosła do 14 USD z kapitalizacją przekraczającą 1 miliard USD, co uczyniło wielu milionerów.

Dlaczego musisz być ostrożny?

  • Oszustwa ICO

Chociaż było wiele udanych ICO i mają one być przełomowymi narzędziami innowacyjnymi w nadchodzących czasach, niektóre kampanie ICO są oszukańcze. Ponieważ te kampanie zbierania funduszy nie są regulowane żadnymi przepisami finansowymi, fundusze utracone w wyniku tych oszustw nigdy nie są odzyskiwane.

  • ICO jest zakazane przez Chiny i Koreę Południową

Po kilku takich przypadkach oszukańczych ICO opinie na ich temat zaostrzyły się ze względu na ryzyko związane z tą okazją inwestycyjną. Podczas gdy cena Bitcoina wciąż bije rekordy, ponieważ coraz więcej twoich znajomych wkłada pieniądze w Bitcoiny każdego dnia, Chiny i Korea Południowa zakazały poglądów ICO i Japonii na zmianę opinii na temat tych altcoinów, co prowadzi do tego, że inne duże gospodarki również zajmują agresywną pozycję w ostrzegając swoich obywateli, aby chronili ich przed takimi wątpliwymi inwestycjami.

  • Przepisy ICO

ICO również rozpoczęło samoregulację. Platforma Blockchain współpracowała z graczami rynkowymi, takimi jak Deloitte, centrum kompetencji Ethereum i fundacją zarządzającą ICO, aby rozpocząć samoregulację. Ta samoregulacja obejmowałaby kwestie prawne, takie jak podatki, księgowość, znajomość klienta lub KYC i inne tego rodzaju badania due diligence w celu złagodzenia oszustw ICO, które są niczym innym jak obejściem regulacyjnym w celu ubiegania się o niskie kwoty od społeczeństwa bez zasad i przepisów tradycyjnej oferty publicznej.

  • Jak różne kraje traktują ICO?

Unia Europejska zezwala na ICO, jeśli przestrzegają one przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, zasad KYC oraz innych przepisów i licencji biznesowych ICO. Kanada analizuje IPO indywidualnie dla każdego przypadku, Chiny i Korea Południowa całkowicie zakazały prowadzenia ICO, a Chiny żądały pełnego zwrotu wszystkich pieniędzy zebranych przez ICO. W Ameryce ICO muszą być zarejestrowane i licencjonowane w federalnej agencji SEC w taki sam sposób, jakby nie były ICO. Niektóre stany mają dodatkowe ograniczenia, które obejmują nawet wymaganie depozytów o wartości równej lub większej niż ICO. Wielka Brytania wydała ostrzeżenia dla inwestorów przed ICO, ale na razie zezwala na to. Szwajcaria zezwala na ICO, ale szwajcarski organ nadzoru rynku finansowego lub FANMA bada ICO pod kątem możliwych naruszeń jakichkolwiek przepisów.

Źródło: https://www.linkedin.com/pulse/asiapacific-crypto-currency-ico-legislation-heatmap-xie/?articleId=6348357279833817088

Singapur zezwala na ICO, ale przyszłe ograniczenia są prawdopodobne, mówi się, że wszelkie produkty rynku kapitałowego, w tym altcoiny, mogą podlegać regulacjom MAS. Japonia opracowuje zasady, które mają je regulować i już wydaje ostrzeżenia dla inwestorów. Izrael zezwala również na ICO, ale ich Urząd Papierów Wartościowych decyduje, czy regulować ICO, czy nie. Niemcy zezwalają na ICO, ale ostrzegają inwestorów przed ryzykiem z tym związanym, oczekują również, że ICO będzie przestrzegać istniejących zasad bankowych, inwestycyjnych i handlowych. Tajlandia, Honk Kong i Filipiny również zezwoliły ICO z zastrzeżeniem, że mogą one podlegać regulacjom w przyszłości Australia jest pierwszym krajem, który formalnie reguluje ICO. Wymagają od ICO przestrzegania ustawy korporacyjnej.


Ponieważ rynek kryptowalut rośnie, nie zdziw się, jeśli ICO są ograniczone prawie jak IPO w większości dużych gospodarek.

Co myślisz o przyszłości ICO, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map