Miliardy powodów, aby wprowadzić integrację finansową z bezproblemowym ekosystemem

Globalnie, 1.7 miliardów dorosłych pozostaje bez banków, co oznacza, że ​​ponad jedna trzecia ludności świata nie ma formalnych usług finansowych. Uważa się, że wprowadzenie osób dorosłych i firm nie posiadających konta bankowego na oficjalną platformę finansową może przynieść bankom około 380 miliardów dolarów nowych przychodów.

LALA World ma nadzieję stworzyć ekosystem finansowy dla wszystkich, w którym usługi, w tym tanie przekazy pieniężne, płatności bezgotówkowe, pożyczki peer-to-peer, pożyczki fiducjarne itp. Przeważają pod jednym parasolem. Otwiera drzwi regulowanym usługom finansowym, stwierdzając, że ma ogromny potencjał, aby chronić do 42 miliardów dolarów przed tym, co nazywa „szarą strefą”.

LALA World ma wizję dotarcia do ludzi z ograniczonymi zasobami poprzez blockchain, bez konieczności rozumienia podstawowej technologii.

LALA World argumentuje, że obecnie transakcje międzynarodowe w krajach rozwijających się są skrajnie nieefektywne – problem pogłębia wielu migrantów pracujących w różnych częściach świata. Według UN DESA 3,4% dzisiejszych mieszkańców świata to migranci międzynarodowi. Liczba migrantów mieszkających w krajach o wysokim dochodzie wzrosła z 9,6% w 2000 r. Do 14% w 2017 r.

Mówi, że płatności za jego ekosystem byłyby bez granic i znacznie niedrogie. Płatności byłyby również przetwarzane szybko, ponieważ żaden pośrednik nie opóźnia transakcji. Wszystkie transakcje obsługiwane przez jego ekosystem są niezmiennie rejestrowane na Blockchain, co czyni je niezmiennymi.

Firma zaplanowała oferowanie różnych usług i produktów w nadchodzących miesiącach, z których część już działa. Każdy produkt jest kamieniem milowym, aby ta sieć nabrała kształtu i stała się zrównoważonym ekosystemem finansowym.                           

LALA Pay, usługi płatnicze zostały pomyślnie uruchomione w Indiach na początku tego miesiąca za pośrednictwem aplikacji LALA World z funkcjami

usługi płatności rachunków, za pomocą których użytkownik może płacić rachunki za telefon, gaz, dostęp szerokopasmowy, prąd i usługi abonamentowe od ponad 25 różnych dostawców usług komunalnych w Indiach.

Kolejna oferta LALA, LALA Lending, została uruchomiona w Indiach na początku tego tygodnia, ponieważ ich pierwsza pożyczka została pomyślnie wypłacona za pośrednictwem przejętej Non-Banking Financial Company (NBFC) w Indiach, której wniosek o zmianę zarządu został złożony w Reserve Bank of India, organ zarządzający. Dzięki darmowym zabezpieczeniom, pożyczkom fiducjarnym i LALA Pay, bezproblemowy ekosystem finansowy LALA World marzy o wpłynięciu na życie wielu ludzi dzięki hojnym ofertom i usługom.

LALA w pierwszej fazie będzie oferować pożyczki w dwóch segmentach:

1) Micro and Nano Credit (MANC) dla osób fizycznych.

2) Pożyczki dla MMSP: dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Indie to ogromny rynek dla obu tych ofert. Jak podaje Bank Światowy, indyjskie MMŚP zatrudnia ponad 50 milionów ludzi, zwiększając możliwości produkcyjne, ograniczając dysproporcje regionalne, równoważąc dystrybucję bogactwa i wnosząc wkład w sektor PKB-MMŚP stanowi 8% PKB. Dzięki Nano Credit może pomóc młodym ludziom stać się odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami dzięki wsparciu finansowemu, którego nie można zapewnić w tradycyjnej bankowości.

LALA World bada wiele perspektyw, aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi za pośrednictwem swoich platform społeczno-biznesowych.  


Do 23 lipca 2018 roku planują uruchomić usługi ładowania za pośrednictwem aplikacji LALA World ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, korzystając z partnerstwa z ManGo Point Payment Services L.L.C która jest firmą zarejestrowaną w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ramach Departamentu Gospodarczego Dubaju w celu przyjmowania i przetwarzania płatności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po uruchomieniu każdy migrant w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie mógł doładować swoje konto LALA World App za pośrednictwem kiosków ManGo obecnych pod adresem 450 lokalizacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po udanym doładowaniu użytkownicy mogą doładować swój własny numer telefonu komórkowego lub dowolny inny numer telefonu komórkowego należącego do 10 różnych krajów poza ZEA, oszczędzając im częstych wizyt w kioskach.  

Do 2020 roku chcą zmienić życie 100 milionów istnień i zbudować akceptację LALA, czyniąc te indywidualne premiery krokiem w kierunku mega-wizji!

W przyszłości LALA World będzie w stanie umożliwić pożyczki kryptograficzne między rówieśnikami (peer-to-peer). Byłaby to najszybsza forma pożyczki i wzmocniłaby pozycję migrantów pilnie potrzebujących kredytu, którzy byliby w stanie pożyczyć od swoich bliskich.

Wraz z rosnącym poziomem dochodów włączenie finansowe jest obecnie jednym z najważniejszych celów publicznych i prywatnych instytucji finansowych. Nadeszła pora, aby wszystkie instytucje finansowe wzięły pod uwagę rynek niebankowy i niedbankowy. Można tego dokonać poprzez zmianę ich obecnego modelu operacyjnego, aby efektywnie obsługiwać ten szybko rozwijający się, zyskowny rynek. Wyzwania związane z obecnymi usługami bankowymi i pożyczkowymi muszą mieć wspólną podstawę rozwiązania, aby wszystko było na tej samej platformie i wydaje się, że LALA World ma duży potencjał, aby to osiągnąć.

Organizacje takie jak LALA World mogą znacznie zwiększyć roczne dochody krajów poprzez:

  • Zamknięcie luki kredytowej dla małych firm przy średnich spreadach kredytowych i zapewnienie konserwatywnych usług opartych na opłatach.
  • Włączenie osób dorosłych bez banków do formalnego systemu finansowego i podniesienie poziomu ich formalnych wydatków na usługi finansowe.

Zasoby:

(Accenture: https://www.accenture.com/us-en/insight-billion-reasons-bank-inclusively)

(http://www.iamwire.com/2017/09/importance-of-msme-sector-in-india/166912).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector