Najważniejsze historie, które ukształtowały branżę kryptowalut w 2019 roku

Gdy rok 2019 dobiega końca po wyboistej jeździe przez cały rok, zestawiamy niektóre z najważniejszych historii, które przyciągnęły uwagę społeczności kryptowalut. Oto moje trzy najlepsze typy historii, które ukształtowały świat kryptowalut.

1. Ogłoszenie Wagi

U szczytu koniunktury w 2019 r. W czerwcu, kiedy Bitcoin wzrósł do 13 800 USD, Facebook ogłosił przyszłe uruchomienie Libra Association, portfela Calibra i jego stabilnej monety Libra, cyfrowego aktywa wspieranego przez wiele największych światowych walut fiducjarnych. i towary. Stowarzyszenie rozpoczęło działalność z 28 członkami, w tym czołowymi firmami, takimi jak Uber, PayPal, MasterCard, Visa, Coinbase i eBay, w celu udostępnienia cyfrowego banku 2,1 miliardowi osób na całym świecie bez usług bankowych..

Rozwój tokena nie przebiegał jednak tak gładko, że Kongres USA wezwał Marka Zuckerberga, prezesa Facebooka, do wyjaśnienia tokena – wyniki przesłuchania w Kongresie zasygnalizowały negatywne stanowisko ustawodawcy. Moreso, inne kraje, takie jak Francja i Niemcy, potępiły monetę jako naruszenie polityki pieniężnej określonej przez banki centralne.

Zwiększona kontrola przepisów i naruszenia ochrony danych przez Facebooka spowodowały utrudnienie w podpisaniu statutu stowarzyszenia, ponieważ partnerzy zdecydowali się opuścić Librę. Na tygodnie przed zobowiązaniem się firm do Stowarzyszenia Libra w październiku dostawcy rozwiązań płatniczych, tj. PayPal, MasterCard i Visa, zdecydowali się opuścić organizację, a wkrótce potem Stripe i eBay, wszyscy odeszli, powołując się na problemy z regulacjami..

Podczas gdy ogłoszenie Libry przyciągnęło uwagę opinii publicznej w 2019 roku, przybliżając noobów do kosmosu, jej przyszłość w 2020 roku wygląda ponuro, biorąc pod uwagę problemy regulacyjne. Czy Libra wystartuje w 2020 roku?

2. Prezydent Chin Xi stawia na blockchain

Prezydent Chin Jinping Xi wezwał swój kraj do przyjęcia technologii blockchain, co jest obecnie znane jako „pompa Xi”, co spowodowało pompę bitcoinów (BTC) z regionu o wartości 7 000 USD i przekraczającą 10 000 USD dziennie. Komentarze najpotężniejszego człowieka na świecie zostały prawdopodobnie błędnie zinterpretowane jako kolejne raporty Komunistycznej Partii Chin (KPCh) potępiające inwestycje w wirtualne waluty.

Jednak, gdy Ludowy Bank Chin (PBoC) ma wprowadzić własną cyfrową walutę, inwestorzy przyglądają się uważnie chińskiemu traktowaniu kryptowalut w 2020 roku. Co więcej, raport IDC opublikowany w listopadzie pokazuje, że inwestycje blockchain w tym kraju wzrosną do ponad 2 USD. miliarda dolarów do 2023 roku – tyle obiecujących.

3. Zdecentralizowane finanse osiągają najwyższe w historii poziomy

Rok 2019 był rokiem zdecentralizowanych finansów, popularnie nazywanym DeFi. Branża rozrosła się do rozmiarów, które zdaniem niewielu analityków kryptowalut byłyby możliwe. DeFiPulse, witryna agregująca, pokazuje, że łączna wartość USD zablokowana na platformie DeFi przekroczyła rekordowy rekord wszechczasów 682 mln USD 28 listopada 2019 r. Oznacza to 150% wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a branża nie wykazuje oznak spowolnienia. w 2020 roku.

DefiObraz z DeFipulse

4. Binance Coin (BNB) gwałtownie rośnie do rekordowych poziomów

Oprócz Chainlink (LINK) i Tezos (XTZ), BNB odnotował największy wzrost w świecie altcoinów, zyskując 110% do 2019 r. Token giełdy osiągnął w czerwcu rekord wszechczasów, osiągając 39,80 USD, gdy rynek stał się zwyżkowy..

Przyszłość dla tokena wygląda jasno dzięki uruchomieniu lokalnych giełd Binance, takich jak Binance Jersey i Binance US, potencjał sygnalizacyjny dla jeszcze większego wykorzystania BNB.

5. Hacki giełdy kryptowalut osiągnęły wartość 500 milionów dolarów

W ciągu 2019 roku blisko 500 milionów dolarów ciężko zarobionych pieniędzy inwestorów zostało skradzionych w ramach hacków lub oszustw, które kontynuują smutny trend w branży. Dwie czołowe giełdy kryptowalut, tj. Binance i Upbit, stanęły w obliczu łącznej wartości 100 milionów dolarów skradzionych w kryptowalutach.

Wiadomość? Nie trzymaj dużych pakietów w zamknięciu na giełdach. Nie twoje klucze! Nie twoje monety!

6. Halving bitcoina w 2020 roku

Gdy zbliżamy się do Nowego Roku, halving Bitcoina [BTC] będzie kluczowym momentem roku na długo przed wydarzeniem. Cóż, w 2019 roku wszyscy traderzy i influencerowie mogli rozmawiać o tym, czy halving jest wyceniony, czy nie, a rozmowa ma trwać do 2020 roku..

Wyróżnienia; Twarde rozwidlenia Ethereum w Konstantynopolu i Stambule, wykładniczy wzrost Bakkt po powolnym rozpoczęciu inwestycji instytucjonalnych, spory na Twitterze w społeczności, Jack Dorsey na temat ulepszania rozwoju BTC i BTC wykazuje oznaki uderzenia w nową ATH. 

Świętuj pomyślny rok 2019 w branży kryptowalut!

Kiedy świętujemy w ciągu ostatnich kilku godzin w roku… i dekadzie, rynek i przemysł kryptowalut będą raczej zadowolone z ogólnego rozwoju i poczynionych inwestycji. Bitcoin (BTC) wzrósł o ponad 90% w ciągu ostatniego roku, Ethereum z powodzeniem ukończył dwa forki, Litecoin zyskał ponad 100% w oczekiwaniu na zmniejszenie o połowę, rządy takie jak Chiny, Rosja, Indie ogłaszają plany wprowadzenia krajowej waluty cyfrowej, zapowiedź Wagi itp.

W takich latach, zwłaszcza po całorocznej zimie na kryptowalutach w 2018 roku, powinniśmy spojrzeć wstecz i pomyśleć, że byłoby znacznie gorzej (z wyjątkiem inwestorów HEX). Świętuj rodzinę Coingape! Życzę wszystkiego najlepszego w tej dekadzie!

Lista w żaden sposób nie jest wyczerpująca, biorąc pod uwagę wzrost, jaki nastąpił w całej branży w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszelkie dodatki będą mile widziane.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me