Projekt DeFi, Kava, wprowadza rygorystyczne środki bezpieczeństwa, takie jak Apple App Store

Apple często otrzymuje krytykę za surowe wytyczne App Store, które firma wprowadza w celu zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń. Twórcy aplikacji muszą przestrzegać wysokich standardów i wymagań, w przeciwnym razie ich zgłoszenia zostaną odrzucone. Podobne podejście jest proponowane przez twórców łańcucha blokowego Kava do całego ekosystemu deweloperów DeFi. Hard Protocol to pierwsza aplikacja na Kava, która służy jako międzyłańcuchowy rynek pieniężny przez użytkowników posiadających aktywa, w tym Bitcoin, XRP, USDX i inne. Podobnie jak Apple, Kava wymaga od twórców aplikacji stosowania bardziej rygorystycznego ekosystemu programistycznego, w którym społeczność uczestniczy w zarządzaniu, głosuje nad propozycjami i przestrzega ścisłych zasad deweloperskich. Na przykład wymagane są regularne audyty kodu. 

Podejście Apple chroni klientów

Zgłoszenie do Apple App Store to męka. Regulamin opisane przez giganta technologicznego jasno określ, jakie typy zgłoszeń będą akceptowane. Apple wymaga od swojego ekosystemu programistów czystego i właściwego procesu, który nie pozostawia miejsca na interpretację. Jednocześnie odrzucone wnioski mogą zostać złożone ponownie, jeśli zostaną wprowadzone niezbędne zmiany. 

Wszystkie te środki są podejmowane przez Apple, aby zawsze chronić swoich klientów. Chociaż Apple App Store jest swoistym strażnikiem przyszłości tworzenia aplikacji mobilnych, wdrożenie podobnego podejścia do zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi, pomaga wydobyć ziarno z plew. Dzięki skupionym programistom budującym na blockchainie Kava, skuteczne egzekwowanie takiego procesu kontroli powinno być wymagane w przypadku aplikacji budujących infrastrukturę finansową dla przyszłości bankowości.

Obecny stan DeFi nie jest zrównoważony

Podstawowa zasada uprawiania plonów DeFi na Ethereum może nie być wykonalna na dłuższą metę. Jeśli celem DeFi jest zwiększenie skuteczności i zasięgu technologii do potrzeb najlepszych użytkowników usług dzięki usługom finansowym. Bardziej niż branża w branży musi obsługiwać wymagania dotyczące bezpieczeństwa i skali wymagane do bezpiecznego zaspokajania potrzeb użytkowników. W szczególności nowe projekty są niemal zachęcane do obiecania większych zysków inwestorom w porównaniu z ich konkurentami. Gra polegająca na jednomyślności może trwać dobrze tylko przez tak długi czas, zanim wszystko się zawali, ponieważ DeFi powinno być czymś więcej niż wojną motywacyjną i skupiać się na obsłudze użytkowników bezpiecznymi usługami finansowymi lepiej niż banki

Źródło: CoinGeckoŹródło: CoinGecko

W obecnym stanie większość entuzjastów DeFi poszukuje krótkoterminowych korzyści. Bycie w niej „ze względu na technologię lub podstawowe wartości” ma pozornie mniejsze znaczenie. Zamiast tworzyć większe napięcie między tymi, którzy cenią zasady, a użytkownikami, którzy chcą zarobić więcej pieniędzy, konieczny będzie nowy plan działania. 

Nagradzanie darczyńców zamiast spekulantów

Jednym z możliwych modeli biznesowych jest nagradzanie dostawców sieci, a nie tych, którzy spekulują na cenach tokenów. Każdy, kto wykonuje zadania dla sieci – takie jak działanie jako walidator lub staker – może zostać nagrodzony za swój wysiłek. Stwarza to zachętę dla tych, którzy wnoszą swój wkład, i zapewnia twórcom protokołów możliwość skupienia się na tym, co robią najlepiej: usprawnieniu kodu. 

Jednym z projektów eksplorujących ten model jest Kava, łańcuch bloków pierwszej warstwy zaprojektowany, aby zapewnić programistom DeFi podstawę do tworzenia aplikacji międzyłańcuchowych. Zbudowane za pomocą Cosmos SDK, aplikacje na Kava mogą również bezproblemowo współpracować z innymi łańcuchami Cosmos SDK. Pierwsza aplikacja wykorzystująca Kava nazywa się Hard Protocol. To odziedziczy funkcje krzyżowe a także solidne bezpieczeństwo, które zapewniają węzły walidatorów Kava. Dodatkowo aplikacje na Kava, takie jak Hard Prtocol, mogą wykorzystywać Chainlink Oracles w celu zapewnienia bezpiecznych kanałów cenowych. Obecni dostawcy płynności dostarczają aktywa na rynek pieniężny Hard Protocol, zdobywając HARD, symbol zarządzania Hard Protocol. Stanowi to zachętę dla obecnych współpracowników, aby nadal robili to, co już robią.

Coraz większy nacisk na bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest problemem w przypadku projektów DeFi zbudowanych na Ethereum. Mówiąc dokładniej, pojawiły się dziesiątki nowych projektów, w których wystąpiły błędy, problemy lub szarpnięcia. Problemy z kodem można rozwiązać za pomocą audyty, jednak wyrywanie dywanów jest wyraźnym przykładem naruszenia bezpieczeństwa w niecnych zamiarach. Ochrona klientów musi być większym priorytetem w sektorze DeFi, jeśli większe instytucje finansowe będą korzystać z tej technologii. 

Z tego punktu widzenia Kava aktywnie utrzymuje podejście podobne do instytucji finansowych, budując partnerstwa i współpracując z tradycyjnymi bankami. Mówiąc dokładniej, sieć Kava jest reprezentowana przez jedne z największych instytucji finansowych w kosmosie. Wraz z rozwojem projektu uruchomionych zostanie więcej aplikacji, a do ekosystemu zostanie dodanych więcej walidatorów. W rezultacie lista walidatorów urósł dość duży w ostatnich tygodniach, z ponad 80 instytucjami obsługującymi węzły. Każdy walidator, wyborca ​​i staker dalej decentralizują sieć. Większa decentralizacja zapewni lepsze bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. 


Innym aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, że kod zasilający ten projekt DeFi jest zbudowany specjalnie, z silnym naciskiem na skalowalność i szybkość. Dodatkowo przeprowadzane są regularne audyty kodu, aby uniknąć nieoczekiwanych błędów po drodze. Audyty te są kolejnym przykładem rosnącej koncentracji na bezpieczeństwie. 

To podejście obejmuje również każdego, kto tworzy na platformie Kava ekosystem. Nieco podobne do wymagań narzucanych przez Apple App Store, Kava będzie wymagało większej liczby audytów kodu i zapewni użytkownikom bezpieczniejsze środowisko. Ponadto kod każdej nowej aplikacji, produktu lub usługi zostanie przeanalizowany podczas audytu, aby stworzyć bezpieczne środowisko dla użytkowników produktów i usług DeFi..

Myśli końcowe

Krajobraz DeFi znacznie się rozrósł, ale nadal ma konkretne problemy do rozwiązania. Uruchomienie rynku pieniężnego przez firmę Kava Protokół twardy potwierdzi, czy podejście zespołu do zdecentralizowanych finansów może się opłacić. Jest to natywny blockchain, a nie projekt działający na Ethereum. To sprawia, że ​​różni się od wielu obecnych „czołowych” przedsięwzięć DeFi dostępnych obecnie na rynku, ponieważ podobnie jak w przypadku Ethereum, każdy token może budować i uruchamiać własne projekty jako aplikacje na Kava. 

Zapewnienie alternatywy dla zdecentralizowanego ekosystemu finansowego Ethereum może przynieść wymowne wyniki. KAVA jest wciąż stosunkowo nowa i nie jest dobrze znana. Projekt nie jest wymieniony w DeFi Pulse i nie jest jeszcze dostępny w Coinbase. Oczekuje się jednak, że wkrótce zostanie wymieniona. Niewielu słyszało o projekcie KAVA, biorąc pod uwagę, ile pieniędzy jest obecnie zamkniętych w DeFi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector